سه شنبه 1 آبان 1397 | به روز شده: 21 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 25 بهمن 1396 - 11:50:00 | کد مطلب: 398284 چاپ

پیگیری حل معضل دستفروشی‌ها

شهر  > شهردار - همشهری‌آنلاین:
شهردار تهران با اشاره به اعتراض مغازه‌داران نسبت به دستفروشی در مقابل مغازه‌های‌شان، بر لزوم حل و فصل دستفروشی مقابل مغازه‌ها تاکید کرد.

محمدعلی نجفی، شهردار تهران گفت: اصناف اعتراضی نسبت به دستفروشان دارند و مي‌گويند در بسیاری از محله‌های تجاری تهران تعداد زیادی دستفروش که اتفاقا مردم بیشتر از آنها خرید می‌کنند، مقابل مغازه‌ها وجود دارند که لازم است این مشکل به نحوی حل و فصل شود. لذا شهرداری تهران نیز پیگیر است تا اقدام‌هاي لازم انجام شود.

شهردار تهران در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح همکاری شهرداری تهران با اتاق اصناف برای عدم برگزاری نمایشگاه‌های بهاره، گفت: آن بخشی از کار که مربوط به شهرداری تهران بوده درباره برگزاری نمایشگاه‌های بهاره کاملا محدود شده، به شکلی که غیر از دو سه مورد که مجوز داده شده مجوز دیگری برای برگزاری نمایشگاه‌های بهاره توسط شهرداری تهران داده نشده است.

نجفي افزود: البته استانداری تهران برنامه‌های خاص خود را دارد که من در جریان آنها نیستم ولی از اتاق اصناف درخواست کردیم پیشنهادی که به شهرداری تهران ارائه کرده است را به استانداری تهران نیز ارائه کند. اتاق اصناف نیز پیش‌تر اعلام کرده بود که با برگزاری حراج‌های واقعی در شب عید زمینه لازم برای تامین مایحتاج شهروندان با قیمت مناسب را فراهم کند.

او ادامه داد: ما درخواست کردیم که این پیشنهاد به استانداری تهران ارائه شود که یا جلوی برگزاری نمایشگاه‌های بهاره را بگیرند یا این‌که آنها را محدود کنند. از نتیجه ارائه پیشنهاد اتاق اصناف به استانداری تهران بی‌اطلاع هستم اما می‌دانم که مذاکراتی در این خصوص آغاز شده بود.