دوشنبه 29 مرداد 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 15 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 23 بهمن 1396 - 09:05:00 | کد مطلب: 398028 چاپ

بهره‌مندی بیش از ۴۵۰۰ شهروند از آموزش‌های تفکیک پسماند در منطقه ۱۹

شهر > شهری - همشهری آنلاین:
آموزش‌های تفکیک پسماند در راستای حفظ محیط زیست در بین بیش از ۴۵۰۰ شهروند منطقه ۱۹ از ابتدای بهمن ماه انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، مهرداد زنگنه فر معاون خدمات شهری و محیط زیست گفت: با توجه به اهمیت آگاهی شهروندان از توجه جدی به محیط زیست با تفکیک پسماندهای شهری از مبداء این آموزش ها با حضور کارشناسان اداره مدیریت پسماند در مدارس، سرای محلات، مساجد و منازل مسکونی صورت می گیرد.

وی ادامه داد: این آموزش ها توسط گروه نمایشی و با برپایی برنامه شاد برای دانش آموزان و کودکان در دبستان شهید احمدی روشن، علامه، آزادی، مهد کودک و پیش دبستانی شکوفه های امید و سرای محله اسماعیل آباد انجام شده است.

زنگنه فر با اشاره به نقش مهم بانوان خانه دار در امر تفکیک پسماند از مبداء خاطر نشان کرد : آموزش تفکیک پسماند در مکان هایی که بانوان حضور پرنگی دارند از جمله خانه های بهداشت ، سرای محلات، مراجعین به کلینیک گل و گیاه با توزیع بروشورهای آموزشی و کیسه های مخصوص جمع آوری پسماند خشک صورت می گیرد.

معاون شهردار منطقه بیان کرد: به منظور ترغیب و تشویق شهروندان به تفکیک پسماند نمایشگاه های بهترین ها از دورریختنی ها در دبستان مهر فرهنگ با توزیع مخازن مخصوص پسماند خشک و اهدای جوایز به برگزیدگان انجام شد.

به گفته این مسئول در راستای آموزش مستمر جهت بهبود سیستم تفکیک پسماند کارشناسان این حوزه با مراجعه به مراکز تجاری و خرید به آموزش چهره به چهره به مالکان و فروشندگان به همراه توزیع کتابچه و بروشور آموزشی می‌پردازند.