جمعه 27 مهر 1397 | به روز شده: 3 ساعت و 12 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 7 بهمن 1396 - 19:18:17 | کد مطلب: 396663 چاپ

تصمیم AFC به نفع قطر و به ضرر ایران | بازی با تیم‌های ایرانی در زمین بی‌طرف

ورزش > فوتبال - همشهری آنلاین:
تیم‌های عربستانی و اماراتی با رای کنفدراسیون فوتبال آسیا باید با قطر در زمین‌های خودشان بازی کنند اما بازی با ایران در زمین بی‌طرف انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روزنامه الاتحاد امارات، در جلسه‌ کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از اعتراض باشگاه‌های عربستانی و اماراتی به تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر برگزاری بازی‌های رفت و برگشت بین نمایندگان این دو کشور با نمایندگان کشور قطر، کمیته اجرایی AFC به صورت رسمی تقاضای طرف عربستانی و اماراتی را رد کرد.

14 رای به نفع کشور قطر و 3 رای به نفع کشورهای عربستان و امارات در کنار یک رای ممتنع نتیجه بررسی و نظرخواهی کمیته اجرایی AFC درباره میزبانی کشور قطر از نمایندگان این دو کشور بوده است و به همین خاطر تیم‌های عربستانی و اماراتی امسال موظف هستند برای برگزاری بازی‌هایشان در لیگ قهرمانان آسیا به کشور قطر سفر کنند.

پیش از این مسئولان فوتبال عربستان بارها تهدید کرده بودند که چنانچه کنفدراسیون فوتبال عربستان نظر آنها برای بازی با نمایندگان قطر در کشور ثالث را نپذیرد از AFC خارج خواهند شد.

در این بررسی شرایط کشور ایران مورد لحاظ قرار نگرفته است و در صورتجلسه کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا اشاره‌ای به میزبانی تیم‌های ایرانی از تیم‌های عربستانی نشده است. بر این اساس دیدارهای نمانیدگان ایران با عربستان هم‌چنان باید در کشور ثالث برگزار شود.