چهارشنبه 25 مهر 1397 | به روز شده: 6 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 19 دی 1396 - 19:13:47 | کد مطلب: 395015 چاپ

رکورد جهانی مترو تهران؛ ۷.۵ میلیارد سفر طی یک ماه

شهر  > شهری - همشهری آنلاین:
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: تعداد کل سفرهای متروی تهران در آذر ماه از مرز ۷ میلیارد و ۵۸۷ میلیون سفر عبور کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه تعداد سفر با متروی تهران، آذر ماه امسال از مرز ۷ میلیارد و ۵۸۷ میلیون سفر گذشت، اظهار کرد: به‌ این ترتیب سفر با این ناوگان تاکنون توانسته است تا از رکورد فعلی دنیا عبور کند.

وی تصریح کرد: اکنون استفاده از حمل و نقل عمومی اولویت اصلی در کلانشهرهای کشور است و در میان وسایل حمل و نقل عمومی، مترو به خاطر ایمنی، امنیت، ارزانی و سرعت بیشتر مورد توجه بوده و متروی تهران در بین قطارهای شهری کشور، همواره پیشرو بوده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه متروی تهران نه تنها در کشور بلکه در منطقه خاورمیانه جزء یکی از مدرن‌ترین و بزرگترین ناوگان‌های حمل و نقل عمومی محسوب می‌شود، افزود: هرسال بر میزان استقبال شهروندان از این وسیله پاک و ایمن افزوده می‌شود و ما امیدواریم که با افزایش واگن‌های مترو بتوانیم پاسخگوی نیاز شهروندان به بهترین نحو باشیم.

نوبخت با بیان اینکه در ماه‌های اخیر متناسب با امکانات موجود سعی شد تا کیفیت سرویس دهی به مسافران افزایش یابد، خاطرنشان کرد: با تامین واگن و تجهیزات مورد نیاز، متروی تهران می‌تواند خدمات خود را ارتقا دهد.