چهارشنبه 25 مهر 1397 | به روز شده: 14 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 16 دی 1396 - 16:53:14 | کد مطلب: 394706 چاپ
قائم مقام وزیر بهداشت تاكيد كرد:

پرداخت خارج از صورت‌حساب در بیمارستان‌ها ممنوع

زندگی > سلامت - همشهری آنلاین:
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: هرگونه دریافت و پرداخت خارج از صندوق بیمارستان‌ها، ممنوع و تخلف است و این تخلف برای بیمارستان‌های خصوصی، دولتی، تامین اجتماعی و نیروهای مسلح تفاوتی ندارد.

به گزارش همشهري آنلاين، ایرج حریرچی در بازدید سرزده از بیمارستان‌های شهرستان بروجرد، افزود: بیمارستان شهید چمران بروجرد بیش از ۵۰ سال قدمت دارد که وضعیت ساختمانی و فضای فیزیکی آن، چندان مناسب نیست.

او از خیرین سلامت به دلیل مشارکت در توسعه حوزه سلامت شهرستان بروجرد، تقدير كرد و گفت: خیرین، بخش‌های قلب، اورژانس و درمانگاه جدید بیمارستان امام خمینی(ره) را ساخته‌اند که باید از آنها تشکر کنیم.

حریرچی افزود: دولت نیز در ساخت بیمارستان ۲۳۰ تختخوابی بروجرد، اقدامات مناسبی انجام داده و حدود ۵۰ تخت آن در دو بخش آماده شده و به مردم خدمات ارائه می‌دهد. همچنین سی ‌ تی ‌ اسکن این بیمارستان در حال نصب و راه‌ اندازی است و آگهی استخدام منتشر و حدود ۳۰۰ پرسنل برای این بیمارستان جذب می ‌شوند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تعداد پزشکان، متخصصان و نیروهای بهداشتی و درمانی بومی بروجرد در سایر نقاط کشور زیاد است. باید برنامه ‌ ریزی‌های لازم را به گونه‌ ای انجام دهیم که بیماری مردم بروجرد در شهرستان خودشان درمان شود و ارجاع بیماران به مرکز استان و سایر استان‌های کشور به حداقل ممکن رسد.

او یکی از مشکلات بخش‌های اورژانس بیمارستان‌های بروجرد را کمبود پزشک عمومی دانست و خاطر نشان کرد: در این زمینه باید تمهیدات لازم در ستاد وزارت بهداشت اندیشیده شود تا علی ‌ رغم کمبود پزشک عمومی در سراسر کشور، این مشکل شهرستان بروجرد برطرف شود.