سه شنبه 1 آبان 1397 | به روز شده: 3 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 26 آذر 1396 - 11:55:37 | کد مطلب: 392802 چاپ
شمشیربازی قهرمانی کشور بزرگسالان بانوان

تهران قهرمان فلوره شد/ کسب عنوان نخست اپه و سابر توسط نمایندگان اصفهان و یزد

ورزش > ورزش‌های دیگر - همشهری آنلاین:
رقابت‌های شمشیربازی قهرمانی کشور بزرگسالان بانوان با کسب عنوان نخست نمایندگان تهران، اصفهان و یزد در بخش فلوره، اپه و سابر تیمی به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، مسابقات شمشیربازی قهرمانی کشور بزرگسالان بانوان با برگزاری رقابت‌های تیمی و انفرادی هر سه اسلحه پیگیری شد.

در بخش انفرادی رقابت‌های اسلحه فلوره 46 نفر از 13 استان شرکت کردند و در پایان مطهره حسینی از تهران مقام اول، سروناز مرتضوی از تهران مقام دوم و نگین کافی از یزد و مریم وهابی از تهران مقام سوم مشترک را کسب کردند.

در اسلحه اپه 52 شرکت‌کننده از 15 استان حضور داشتند که در پایان اعظم بختی از تهران عنوان نخست، سکینه نوری از آذربایجان غربی مقام دوم و فریما باباپور از آذربایجان غربی و مهسا پوررحمتی از آذربایجان شرقی مقام سوم مشترک را به خود اختصاص دادند.

اسلحه سابر نیز با حضور 34 شرکت‌کننده از 9 استان برگزار شد که در پایان فایزه رفیعی از گیلان قهرمان شد، نجمه سازنچیان از یزد به عنوان نایب قهرمانی رسید و کیانا باقرزاده از تهران و پریماه راحتلو از استان البرز مقام سوم مشترک را ار آن خود کردند.


اما بخش فلوره تیمی با حضور 11 استان برگزار شد و در پایان 10 مسابقه، تهران به مقام نخست رسید، توابع نایب قهرمان شد و استان‌های اصفهان و آذربایجان غربی نیز به مقام سوم مشترک دست يافتند.

در سابر تیمی 8 استان حضور داشتند و در پایان 7 بازی، استان یزد به مقام نخست دست یافت، استان گیلان نایب قهرمان شد و استان‌های تهران و البرز نیز به مقام سوم مشترک رسیدند.

در اسلحه اپه نیز 12 استان شرکت داشتند كه در پایان 11 رقابت، استان اصفهان قهرمانی را از آن خود کرد، آذربایجان غربی به مقام دوم دست یافت و استان‌های تهران و همدان نیز مقام سوم مشترک را به خود اختصاص دادند.