دوشنبه 30 مهر 1397 | به روز شده: 5 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 24 آذر 1396 - 19:04:52 | کد مطلب: 392594 چاپ
وزیر بهداشت در سئول:

زمینه‌های همکاری زیادی بین مراکز پزشکی ایران و کره جنوبی وجود دارد

اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
وزیر بهداشت از مجتمع بیمارستانی severence دانشگاه یونسه‌ ای در سئول پایتخت کره جنوبی بازدید کرد.

وزیر بهداشت، در اين بازديد، از مجتمع بیمارستانی 2500 تخته severence دانشگاه یونسه ای سئول با روزانه ۱۰ هزار مراجعه کننده، به عنوان بهترین بیمارستان کره جنوبی یاد کرد و گفت: بین ایران و کره جنوبی سابقه روابط قدیمی وجود دارد و نامگذاری دو خیابان در تهران و سئول به نام پایتخت‌های دو کشور بیانگر رابطه عمیق دو کشور است.

 سيد حسن هاشمی افزود: در ایران 60 دانشگاه علوم پزشکی و 900 بیمارستان عمومی وجود دارد.200 هزار دانشجوی علوم پزشکی در کشور در کنار 700 مرکز تحقیقاتی در علوم پزشکی باعث شده است که رتبه اول کشورهای منطقه و رتبه 16 جهان از نظر تحقیقات را داشته باشیم.

هاشمی گفت: 90 درصد داروی مورد نیاز کشور را خودمان تامین می‌کنیم و اگر شرایط تحریم نبود موقعیت بهتری در جهان و منطقه داشتیم.

وزیر بهداشت افزود: در برخی از بیمارستان‌های ایران سالانه حدود 600 تا 700 پیوند کبد و تعداد بیشتری پیوند پانکراس، ریه و روده انجام می‌شود و در رشته چشم پزشکی هم سالانه شش هزار پیوند قرنیه داریم.

  • در زمینه تجهیزات پزشکی از تجربیات كره جنوبي استفاده می‌کنیم

هاشمی با اشاره به اینکه زمینه همکاری زیادی بین مراکز پزشکی دو کشور وجود دارد گفت: در جریان پیشرفت‌های چشمگیر کره جنوبی در زمینه تجهیزات پزشکی هستم و از تجربیات این کشور در این زمینه استفاده می‌کنیم.در حوزه بهداشت و آموزش پزشکی نیز می توانیم همکاری های خوبی داشته باشیم.

وزير بهداشت،  در راس هیاتی متشکل از مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی عصر پنجشنبه 23 آذرماه، وارد سئول شد.

وزیر بهداشت و هیات همراه در این بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان دانشگاه یونسه ای سئول بازدید کرد و از نزدیک در جریان توسعه پزشکی کره جنوبی و همچنین تجهیزات و امکانات این بیمارستان قرار گرفت.

شرکت در نشست همکاری‌های بهداشتی و پزشکی، بازدید از بیمارستان یونسه ای سئول، بازدید از بیمارستان ملی سئول، ملاقات با وزیر بهداشت کره جنوبی و بازدید از نمایشگاه تولیدات پزشکی سامسونگ از جمله برنامه‌های سفر سه روزه وزیر بهداشت به کره جنوبی است.

مجتمع بیمارستانی 2500 تخته severence دانشگاه یونسه ای سئول از بیمارستان‌های معتبر و مادر کره جنوبی است که در سال 1885 تاسیس شده است.