یکشنبه 29 مهر 1397 | به روز شده: 42 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 19 آذر 1396 - 07:31:00 | کد مطلب: 391938 چاپ

رئیس انجمن سینماداران: شورای صنفی نمایش را منحل کنید

سینما و تلویزیون > سینمای‌ ایران - «بحث فیلم‌سوزی واقعیت ندارد و هر گروهی که فیلمش به هر دلیلی نمی‌فروشد این مسئله را مطرح می‌کند.»

محمدقاصد اشرفي، رئيس انجمن سينماداران با تأكيد بر اينكه اگر فيلمي استاندارد و جذابيت لازم را داشته باشد، مخاطب را جذب مي‌كند در گفت‌و‌گو با خبرگزاري ايلنا، مي‌گويد: «متأسفانه ميزان توليدات سينما با ظرفيت اكران هماهنگ نيست به اين معنا كه تعداد توليدات بسيار بيشتر از ظرفيت اكران است. چنين وضعيتي در حالي است كه 80درصد از فيلم‌هايي كه توليد مي‌شوند، مخاطب ندارند و در اكران موفق نيستند. حتي گاه شده ما فيلم‌هايي را اكران كرده‌ايم كه مثلا در روز فقط 2‌نفر تماشاگر داشته است.»

رئيس انجمن سينماداران با اشاره به نقش و عملكرد شوراي صنفي نمايش در برنامه‌ريزي اكران گفت: «من با وجود آنكه سال‌هاست در شوراي صنفي نمايش عضو هستم اما معتقدم در مجموع نيازي به شوراي صنفي نمايش نيست و مي‌توان به مرور به سمتي حركت كرد كه شوراي صنفي نمايش منحل شود.» او ادامه داد: «بايد وظايف و اختيارات شوراي صنفي نمايش به‌تدريج كم شود و از سوي ديگر رابطه سينمادار با صاحب فيلم تقويت شود. در گام بعد نيز شوراي صنفي نمايش و اكران منحل شود.»