دوشنبه 23 مهر 1397 | به روز شده: 18 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 14 آذر 1396 - 13:06:33 | کد مطلب: 391584 چاپ

فرمانده سپاه: کودتا علیه انصارالله در نطفه خفه شده است

دفاع > سپاه و بسیج - همشهری آنلاین:
فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تحولات منطقه به‌خصوص تحولات اخیر در یمن گفت: کودتا علیه انصارالله در یمن در نطفه خفه شده است.

به گزارش تسنیم، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین افتتاحیه 4150 طرح عمرانی و ده‌ها هزار طرح غیرعمرانی برای محرومیت‌زدایی که در قرارگاه منطقه‌ای نیروی زمینی سپاه پاسداران برگزار شد، ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: سال گذشته شاهد افتتاح 3 هزار پروژه عمرانی بودیم، اما امسال شاهد افتتاح بیش از 4 هزار پروژه عمرانی توسط نیروی زمینی سپاه هستیم.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها را با نام پیامبر اکرم (ص) افتتاح می‌کنیم، ادامه داد: امیدواریم که این پروژه بر مردم مناطقی که این پروژه‌ها افتتاح می‌شوند، مبارک باشد و اقدام مؤثری در برقراری آرامش، امنیت، اقتصاد و معیشت مناطق مرزنشین و محروم باشد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه مناطق مرزی به علت دوری از شهرهای اصلی گاها دارای امکانات کمتری هستند، افزود: سرمایه‌گذاری در‌ آنها کمتر و به تبع آن، محرومیت نیز بیشتر است.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه باید به مناطق مرزی به دلیل امنیت، توجه بیشتری شود، اظهار داشت: باید امنیت به دست خود مردم برقرار شود، اگر چه امروز در کشور شاهد یک امنیت بی‌نظیر هستیم.

وی با بیان اینکه دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای برای ایجاد ناامنی در ایران فعالیت‌های زیادی دارند و این از ابتدای انقلاب آغاز شده است، عنوان کرد: اولین برنامه‌ریزی دشمن برای ایجاد ناامنی در خوزستان، کردستان، غرب و جنوب غرب کشور بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تصریح کرد: امروز متأسفانه یک کشور مسلمان‌نشین منطقه که شاید نشود به آن دولت گفت در یمن و سوریه به‌دنبال ایجاد ناامنی است. اینها چه سودی از کارهای خود می‌برند که به دستور و پشتیبانی‌های آمریکایی‌ها تفرقه را در منطقه ایجاد می‌کنند، نمی‌دانیم؟

سرلشکر جعفری ادامه داد: اما می‌دانیم اینها با بزرگترین دشمنان اسلام هماهنگ هستند و اخیرا نیز اقرار کرده‌اند که اینها با خواست مردم منطقه که استقلال‌طلبی است، مقابله می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه جرم ملت‌های سوریه، یمن و بحرین، استقلال‌طلبی است، گفت: این کشورها تجربه انقلاب اسلامی را در ایران دیده‌اند و از آن الهام گرفته‌اند و به آن عمل می‌کنند و نمی‌خواهند زیر بار ظلم استکبار جهانی باشند به همین دلیل آل‌سعود خائن این کارها را می‌کند و نقش تعیین‌کننده‌ای در ایجاد ناامنی در این کشورها دارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اعلام اینکه اخیرا شاهد بودیم در یمن چه توطئه‌ای می‌خواستند بکنند، تصریح کرد: الحمدالله این توطئه در نطفه خفه شد، همانند داستانی که در کردستان می‌خواستند به راه بیندازند و سرزمینی برای فعالیت رژیم صهیونیستی فراهم کنند، البته خاموش کردن فتنه در عراق و سوریه قدری طول کشید اما امروز شاهد موفقیت‌های فراوانی هستیم.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه امنیت مهم‌ترین شرط توسعه و رشد یک جامعه است، اظهار داشت: دشمنان سرمایه‌گذاری زیادی برای ایجاد ناامنی در نقاط مختلف جهان دارند تا کسانی که با استکبار هماهنگ نباشند، درگیر نقشه‌های آنها شوند.

وی با بیان اینکه استکبار و ایادی آنها برنامه‌های زیادی برای ایجاد ناامنی در جهان دارند، گفت: به‌طور مثال در یک کشور، برنامه ترور را دارند و در کشوری مانند ایران که حریف نمی‌شوند و نیروهای مسلح آن هوشیار هستند، برنامه‌های متفاوتی در عرصه‌های اقتصادی پیاده می‌کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: چون آنها فهمیده‌اند که نیروهای امنیتی و اقوام ما پای امنیت خود ایستاده‌اند و با اقدامات آنها مقابله می‌کنند، برای ایجاد ناامنی برنامه‌ریزی را به سمت مسائل اقتصادی و رفاهی مردم بردند، هر چند کارهای دیگر را رها نمی‌کنند.

سرلشکر جعفری با تأکید بر اینکه قطعا سپاه پاسداران بدون همکاری مردم نمی‌تواند امنیت را برقرار کند، ادامه داد: ما باید بدانیم موضوع ناامنی در ایران، موضوع اقتصاد و رفاه است که باید آن را خنثی کنیم که به همین منظور تمرکز بر روی محرومیت‌زدایی گذاشته شده است.

وی با تأکید بر اینکه رفع محرومیت‌ها زمان‌بر و سخت است، تصریح کرد: دولتمردان نیز باید در این عرصه به سپاه پاسداران کمک کنند و این برنامه‌های محرومیت‌زدایی به طور نمونه است که امروز افتتاح می‌شود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هر کجا فقر باشد، پیامدهای ناگوار و خطرناکی، از جمله ناامنی را به دنبال خواهد داشت، گفت: برای همین است که سپاه در چند سال اخیر بر رویکرد محرومیت‌زدایی متمرکز شده است و این یکی از کارهایی است که سپاه مظلوم انجام می‌دهد.

سرلشکر جعفری با اعلام اینکه سپاه هیچ‌گونه سودی از این فعالیت‌ها نمی‌برد، اظهار داشت: حداقل 3 یا 4 برابر بودجه‌ای که از دولت می‌گیریم را صرف تکمیل پروژه‌ها می‌کنیم.حرکت محرومیت‌زدایی که شاهد هستیم نشان از تمرکز سپاه پاسداران روی این مسئله است و انشاءالله مناطق مرزنشین محروم از منافع آن استفاده می‌کنند، آنچه از مجاهدت‌های سپاه می‌توان یاد کرد، همین اقدامات است که رهبر معظم انقلاب نیز از سپاه همین موضوعات را خواسته است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امیدواریم این اقداماتی را که سپاه آغاز کرده است ادامه داشته باشد، اظهار داشت: امیدواریم با تغییراتی که در دولت، وزرا و هماهنگی‌هایی که در بین استانداری‌ها ایجاد شده است، هماهنگی‌های لازم صورت گیرد تا در سال آینده شاهد افتتاح 8 هزار پروژه باشیم.