یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 2 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 5 آذر 1396 - 14:21:14 | کد مطلب: 390637 چاپ

هشدار ستاد مبارزه با موادمخدر درباره مخدر جدید «دستمال»

اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه ماده مخدر دستمال خوشبختانه در کشور شیوع نداشته است، نسبت به مخدرهای جدید و مصرف داروهای ناشناخته توسط خانواده‌ها هشدار داد.

به گزارش تسنيم، پرویز افشار با اشاره به انتشار اخباری درخصوص مخدر جدیدی تحت عنوان دستمال‌های اعتیادآور اظهار کرد: در روزهای اخیر موضوعی تحت عنوان مخدر جدید با نام دستمال‌های اعتیادآور در فضای مجازی منتشر شد؛ این در حالی است که در سنوات گذشته گزارشی از کشف این ماده که در گروه NPSها دسته‌بندی می‌شود در اختیار پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار داشت.

سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر با بیان اینکه کشف این ماده در سنوات قبل به هیچ وجه مقادیر عمده و قابل توجه نبوده، گفت: کشف این ماده توسط پلیس در حد مصارف شخصی بوده ولی باید توجه داشت که NPSها مواد جدیدی هستند که در نقاطی از دنیا شیوع پیدا می‌کنند ولی خوشبختانه گزارشی از شیوع این ماده در کشورمان در دست نیست.

وی درباره مضرات این ماده جدید گفت: این ماده جزو کانابینوئیدهای صنعتی و آزمایشگاهی است که اثراتی به‌مراتب بیشتر از حشیش داشته و قدرت تخریب بالایی دارد.

افشار در پایان از مردم خواست تا نسبت به مصرف داروهای جدید که در خارج از شبکه درمان کشور توزیع می‌شوند هشیار باشند و پیش از مصرف هر داروی جدید نسبت به عوارض مصرف آن با پزشک معالج مشورت کنند.