سه شنبه 24 مهر 1397 | به روز شده: 2 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 4 آذر 1396 - 19:39:35 | کد مطلب: 390524 چاپ
جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش:

شکست گروهک تروریستی تکفیری داعش بیانگر مواضع حق‌طلبانه کشورمان است

دفاع > ارتش - همشهری آنلاین:
جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: شکست مفتضحانه گروهک تروریستی تکفیری داعش بیانگر مواضع حق طلبانه جمهوری اسلامی و خط بطلانی بر همه جنایات هولناک و تاسف برانگیز نظام ظلم و ستم است که جبهه مقاومت با اتکا به تجربه ۸ سال دفاع مقدس موفق به کسب این موفقیت بزرگ شد.

به گزارش روابط عمومی نیروی هوایی ارتش، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده روز شنبه در حضور دانش آموزان درجه داری لشکرک افزود: شکست داعش نشان داد که حق همیشه پیروز و باطل نابودشدنی است.

وی ادامه داد: پوشیدن لباس مقدس سربازی در ارتش سرافراز و مقتدر جمهوری اسلامی ایران افتخار بزرگی است که باید شکرگزار این سعادت باشیم.

جانشین فرمانده نهاجا به ویژگی های ارتش جمهوری اسلامی ایران پرداخت و افزود: ارتش ایران اسلامی یک ارتش مردمی است و در دل ملت بزرگ کشورمان جای دارد.

امیر سرتیپ نصیرزاده اضافه کرد: بر اساس شرح وظایف، ارتش در زمان جنگ، وظیفه حراست از مردم را بر عهده دارد و در زمان صلح و در بحرانهایی از قبیل زلزله اخیر با جان و دل در کنار مردم و کمک رسان آن ها خواهد بود.

وی اهداف والا و الهی ارتش جمهوری اسلامی ایران را از دیگر ویژگی های بارز آن برشمرد و گفت: ارتش همواره به دنبال حفظ ارزش های انقلاب، دفاع از حریم اهل بیت(ع) و تعالیم اسلام بوده و خواهد بود.

امیر سرتیپ نصیرزاده خطاب به دانش آموزان گفت: اگر آرزوی حضور در رکاب امام حسین(ع) در روز عاشورا را داشتید، اینک با حضور در ارتش و مقابله با تهدیداتی از قبیل گروه های تکفیری و داعش، انشاءالله این آرزوی شما جامه عمل خواهد پوشید.

وی دیگر ویژگی ارتش جمهوری اسلامی ایران را داشتن بصیرت دانست و ادامه داد: دشمنان به دنبال شکاف و تفرقه بین نیروهای مسلح هستند ولی ارتش با شناخت به موقع این تهدیدات و با تدبیر فرمانده محترم کل ارتش، تعامل و اقدامات بسیار خوبی در راستای هم افزایی بین نیروهای مسلح ازجمله ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام داد و این توطئه دشمنان را خنثی کرد.
جانشین نیروی هوایی ارتش، کارآمدی ارتش را ویژگی بارز ارتش جمهوری اسلامی عنوان کرد و بیان داشت: علاوه بر کارآمدی، ارتش از دانش بالایی برخوردار است و کارگاه های مجهزی نیز در اختیار دارد.

وی کارآمدی و دانش ارتش را نتیجه 8 سال دفاع مقدس دانست و گفت: برای حفظ این ویژگی های ارتش، باید با بهره مندی از فرمایشات فرمانده معظم کل قوا، اقتدار خود را تحکیم و توسعه بدهیم.

امیر نصیرزاده وظایف تک تک کارکنان ارتش و همچنین دانش آموزان در حال آموزش را برای حفظ این ویژگی ها، اهمیت دادن به آموزش ها و مسائل تربیتی، اخلاقی و روحی و روانی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: همواره ایمان و عزم راسخ الهی داشته باشید، خود را سرباز امام زمان(عج) بدانید و اخلاق خود را به اخلاق دینی تجهیز کنید.

وی در پایان ضمن تاکید بر حفظ آمادگی و نظم و انضباط، خطاب به دانش آموزان تصریح کرد: ضمن بالا بردن سواد رسانه ای خود، در بهره برداری از شبکه های مجازی هوشیار و بیدار باشید، چرا که گسترش فضای مجازی یکی از ابزار ها و توطئه دشمن در جنگ نرم است.