چهارشنبه 25 مهر 1397 | به روز شده: 33 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 28 آبان 1396 - 16:23:18 | کد مطلب: 389872 چاپ

برانکو؛ مشکل هست اما حق توجیه نداریم

ورزش > فوتبال - همشهری آنلاین:
سرمربی پرسپولیس با برشمردن مشکلات تیم‌اش از جمله نبودن چهار بازیکن اصلی، عدم پرداخت‌ها و حاشیه‌های مدیریتی باشگاه گفت: اما به دنبال توجیه نیستیم و مثل همیشه، جنگیدن برای قهرمانی شعار ماست.

به گزارش مهر، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی پرسپولیس مقابل پدیده مشهد در هفته دوازدهم رقابت‌های لیگ برتر که امروز در سازمان لیگ برگزار شد، به تشریح شرایط تیمش پرداخت.

وی گفت: باید به رضا مهاجری به خاطر کار درخشانش در پدیده تبریک بگویم. آنها مستحق بالای جدول هستند و نتایج شان هم نشان دهنده این موضوع است.

سرمربی پرسپولیس یادآور شد: بازی بسیار سختی با پدیده داریم. می‌دانم که بازیکنانم می‌توانند کارهای بزرگی کنند. مسئله‌ای که می‌تواند برای ما دردسرساز باشد، بعد از مدتی تعطیلی لیگ، اولین بازی برگزار می‌شود. اولین بازی‌ها بعد از تعطیلی لیگ، بحرانی می‌شود.

برانکو یادآور شد: اعتقاد دارم و امیدوارم وقایع اخیری که حول و حوش باشگاه و تغییرات احتمالی ایجاد شده، تغییرات چندانی روی بازیکنان نداشته باشد. ما حرفه‌ای هستیم و باید کار خودمان را انجام بدهیم. باید به وظیفه خود مقابل هواداران که انرژی بزرگی برایمان هستند، پایبند باشیم و روند بردها را به خاطر آنها ادامه بدهیم.

وی تاکید کرد: تمام بازیکنان ما سالم هستند. این بهترین خبر است. البته احمد نوراللهی حق بازی کردن را ندارد. مهدی طارمی هم همینطور. فرشاد احمدزاده هم ما را همراهی نمی‌کند. امروز برای اولین بار او کامل با تیم تمرین کرد. حسین ماهینی که اخیرا تمریناتش به خاطر آسیب دیدگی جزئی مختل شده بود، در تمرینات حضور یافته است. نیازی نیست تکرار کنیم اهداف ما چیست. مثل همیشه جنگیدن برای قهرمانی قانون ماست.

سرمربی پرسپولیس درباره راهکارش برای متوقف کردن خط حمله پدیده، گفت: اول صحبت‌هایم به پدیده به خاطر بازی‌های درخشانش تبریک گفتم. پدیده تیم موثری است. آنها سه مهاجم خوب به خدمت گرفته‌اند. پدیده تیم خوبی را بسته است و حداقل تلاش می‌کند متفاوت از سایر تیم‌های ایران بازی کند. می دانم بازی سختی خواهیم داشت.

برانکو گفت: خط دفاع ما تقریبا از بازیکنان فصل گذشته است. البته جای شجاع خلیل‌زاده در این بازی به خاطر محرومیت خالی است ولی ما امسال بازیکنانمان را توسعه دادیم و بازیکنان با کیفیتی برای جایگزینی روی نیمکت داریم.

وی در خصوص غیبت چهار بازیکن اصلی پرسپولیس یادآور شد: بله اینها برای ما مشکل است ولی دنبال توجیه و بهانه نیستم. بازیکنان جدید ما نشان دادند که می‌توانند در حد پرسپولیس باشند. تعویض‌ها و جایگزین‌های مناسبی داریم و اصلا دنبال بهانه نیستم.

سرمربی پرسپولیس درباره احتمال همگروهی ایران و کرواسی در جام جهانی گفت: بله امکان این موضوع هست. دوست ندارم ایران و کرواسی در یک گروه باشند. دوست دارم در یک مرحله بعدی به هم بخورند. کرواسی تیم ملی کشورم است و هفت سال مربی این تیم بوده ام. همینطور ایران تیم ملی دوم من است. دوست ندارم در بازی‌های رسمی رو در روی هم قرار بگیرند؛ فقط بازی‌های دوستانه.

برانکو درباره احتمال تغییر مدیرعامل پرسپولیس و مشکلات مالی باشگاه، تصریح کرد: مهمترین مسئله، بحث مالی است. اینها بازیکنان حرفه‌ای هستند و به خاطر پول بازی می‌کنند. این شغل و حقوق ماست. بعضی‌ها حتی فامیل‌هایشان را از این راه تغذیه می‌کنند. طبیعی است در پرداخت‌های مستمر خللی ایجاد می‌شود اما به بازیکنانم تبریک می‌گویم به خاطر شوق و تلاششان در تمرینات و مسابقات و این مشکلات مالی حس نمی‌شود. روز گذشته بازیکنان درصدی از پرداختی را گرفته‌اند. ما هم انتظار داریم مشکلات مالی کمتر و کمتر شود. آنها حرفه‌ای هستند و زندگی آنها از این راه می‌گذرد و روی برنامه‌های زندگی خود حساب می‌کنند.

وی درباره مشکلش با محسن مسلمان و احتمال بازی ندادن به این بازیکن، گفت: کدام مشکل؟ ما مشکلی با مسلمان نداریم. طبیعی است بازیکنان از تعویض ناراحت بشوند ولی چه مشکلی دارد؟ چه کسی تضمین کرده یک بازیکن تا آخری فصل فیکس باشد؟ فردا حسین ماهینی ذخیره است. آیا این مشکلی دارد؟

برانکو در پاسخ به سئوالی مبنی بر بازگشت سخت پرسپولیس به بازی در مسابقاتی که از حریف عقب می‌افتد، تاکید کرد: ما مهدی طارمی که دو سال بهترین بازیکن ایران بوده است را نداریم ولی اگر بخواهیم کار را با فصل قبل مقایسه کنیم، امسال 6 گل بیشتر زده‌ایم. از نظر امتیازی هم امسال نسبت به سال گذشته بیشتر امتیاز گرفته‌ایم. ضمن اینکه امسال قهرمان جام حذفی را هم شکست داده‌ایم. ما حتی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بازی کردیم. امسال نسبت به سال گذشته از هر نظر موفقتر بوده‌ایم.

سرمربی پرسپولیس درباره وضعیت بشار رسن و اینکه آیا باشگاه با درخواست فدراسیون عراق برای رها کردن این بازیکن موافقت می‌کند؟ گفت: این سئوال جالبی است! بشار خیلی خوب با تیم هماهنگ شده است. در حال حاضر او بازیکن فیکس ما شده است. بشار بازیکنی است که قطعا پرسپولیس می‌تواند از او انتظارات زیادی داشته باشد. این افتخاری برای بشار است که می‌خواهد به تیم امید عراق کمک کند. حالا من در دو راهی سختی قرار دارم. هنوز تصمیمی نگرفته‌ام و فعلا وقت دارم.