شنبه 28 مهر 1397 | به روز شده: 52 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 27 آبان 1396 - 16:03:13 | کد مطلب: 388833 چاپ

۲۰ تیم‌ روانشناسی تا پایان سال در منطقه زلزله‌زده می‌مانند

اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
رئیس سازمان بهزیستی از استقرار ۲۰ تیم تخصصی روانشناسی در منطقه زلزله‌زده تا پایان سال خبر داد و گفت: تاکنون ۱۱۸ نفر که دچار معلولیت شده‌اند شناسایی و خدمات تخصصی به آن‌ها ارائه می‌شود.

به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی‌بندپی در نشست خبری گفت: با حضور مددکاران اجتماعی حمایت‌های روانی از افراد به ویژه کودکان و زنانی که سرپرست خود را از دست داده‌اند، انجام شد.

او با بیان اینکه 20 گروه 5 نفره برای ارائه خدمات روانشناسی در منطقه حضور دارند، گفت: راه‌اندازی مهدکودک‌ها و ادارات بهزیستی شروع شده و تاکنون 9 کانکس برای راه‌اندازی مهد‌کودک‌ها در مناطق زلزله‌زده در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه حمایت‌های روانی و اجتماعی برای آسیب‌دیدگان ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: گروه‌های اجتماعی و محب تا پایان سال در قالب 20 گروه برای ارائه خدمات اجتماعی در منطقه زلزله‌زده حضور دارند.

محسنی‌بندپی تاکید کرد: در این حادثه حدود 118 نفر معلول شده‌اند که شناسایی و ارائه خدمات تخصصی توانبخشی برای این افراد در دست انجام است. همچنین اولین اداره بهزیستی در سرپل ذهاب از روز پنجشنبه شروع به فعالیت کرده. از امروز نیز در دیگر شهرها ادارات کل بهزیستی فعالیت‌شان را آغاز خواهند کرد.

او به افرادی که برای دریافت خدمات تخصصی پزشکی به تهران یا کرج مراجعه‌کرده‌اند؛ اشاره کرد و ادامه داد: آمادگی اسکان برای همراهان افرادی که برای دریافت خدمات تخصصی به تهران آماده‌اند را داریم و زمینه برگشت آنها پس از پایان بهبودی را فراهم می‌کنیم.

رییس سازمان بهزیستی با بیان اینکه این حادثه تاثیرات تلخی بر افراد زلزله‌زده داشته است، گفت: ارائه خدمات روانی و اجتماعی برای این افراد ادامه خواهد داشت تا اثرات ناشی از این حادثه تلخ را از بین ببرد. در حقیقت مداخله به هنگام ارائه خدمات روانشناختی و اجتماعی یک بحث علمی است که می‌تواند از شدت تاثیرات این حادثه بکاهد.

محسنی‌بندپی تصریح کرد: انجمن‌ روانشناسی، سازمان نظام روانشناسی و انجمن مددکاری نیز برای همکاری با ما اعلام آمادگی کرده‌اند. تیم مشاوره‌های روانشناختی 2360 نفر ساعت کار کرده‌اند و همچنین 39 ماشین اورژانس اجتماعی به همراه تیم مددکاری در منطقه حضور دارند همچنین 14 میلیارد تومان کمک غیرنقدی و 450 میلیون تومان کمک نقدی از طرف بهزیستی انجام شده و 62 ماشین شاسی بلند برای رفتن به مناطق صعب‌العبور به منطقه اعزام شده‌اند.