یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 14 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 26 آبان 1396 - 18:47:25 | کد مطلب: 388746 چاپ

انیمیشن تازه پیکسار پرفروش‌ترین فیلم تاریخ مکزیک شد

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان - همشهری آنلاین:
انیمیشن کمدی خانوادگی «کوکو» به کارگردانی لی آنکریچ محصول استودیوهای پیکسار و والت دیزنی با ۴۳ میلیون دلار به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای مکزیک تبدیل شد.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از ورايتي، «كوكو» كه از آخرين هفته نوامبر در سينماهاي آمريكا روي پرده مي‌رود، در 19 روز اول اكران در مكزيك 824 ميليون پزو (معادل 43 ميليون دلار) فروخت و ركورد تاريخ سينماي اين كشور را شكست. هر چند «انتقام‌جويان» در كل اكران خود 827 ميليون پزو فروخته بود اما انيميشن تازه پيكسار و ديزني تا همين لحظه بي‌ترديد از اين مرز گذشته و ركورد فروش را از آن خود كرده است.

«كوكو» در هفته منتهي به جشن‌ها و تعطيلي روز مردگان در مكزيك به نمايش عمومي درآمد و براي سه هفته پياپي صدرنشين جدول فروش هفتگي در اين كشور همسايه آمريكا بود. داستان فيلم ارتباطي نزديك به روز مردگان دارد و درباره پسركي 12 ساله و دوستدار موسيقي به نام ميگوئل است كه درگير حل معمايي 100 ساله مي‌شود و در جريان جست‌وجوهايش ناخواسته اعضاي خانواده خود را پس از مدت‌ها گرد هم مي‌آورد.

«كوكو» كه تا امروز آمار 96 درصد نقد خوب را در سايت روتن توميتوز به ثبت رسانده، از 22 نوامبر در آمريكاي شمالي و به فاصله‌هاي يك‌روزه در چين و روسيه روي پرده مي‌رود. آنتوني گونزالس و گائل گارسيا برنال صداپيشه‌هاي نقش‌هاي اصلي فيلم 109 دقيقه‌اي «كوكو» هستند كه خالق «داستان اسباب‌بازي3» روي صندلي كارگرداني آن نشسته و فيلم را بر اساس فيلمنامه‌اي از نويسنده «دانشگاه هيولاها» ساخته است.