چهارشنبه 28 شهریور 1397 | به روز شده: 20 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 12 آبان 1396 - 16:39:18 | کد مطلب: 387126 چاپ

تدابیر شدید امنیتی در توکیو برای دیدار ترامپ

جهان > آسیا و اقیانوسیه - همشهری آنلاین:
ژاپن از اتخاذ تدابیر بسیار شدید امنیتی در شهر توکیو در آستانه سفر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به این کشور خبر داده است.

به گزارش ایرنا از شبکه خبری 'ان. اچ. کی' پلیس در مبادی ورودی و خروجی شهر، مناطق مهم، فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن حضور ملموسی دارد.

در حالی که ترامپ قرار است از پنجم تا هفتم نوامبر برای سه روز از ژاپن دیدار کند ، تجهیزات بازرسی و گشت در ایستگاه های مسافربری کشور ایجاد شده است و پلیس از هم اکنون مسافران، شهروندان و بسته های مشکوک را با دقت بازرسی می کند.

این گزارش حاکی است که آژانس پلیس ژاپن نزدیک به 21 هزار نیرو را مامور برقراری امنیت در پایتخت کرده است که بیشترین رقم نیروهای امنیتی برای سفر یک رییس جمهوری از آمریکا تاکنون محسوب می شود.

ترامپ قبل از ظهر روز یکشنبه سفرش به ژاپن را با حضور در باشگاه کاواگو در منطقه سایتاما با بازی گلف با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن آغاز می کند.

او روز دوشنبه رسما با آبه دیدار و گفت و گو می کند و سپس ملاقاتی با اعضای خانواده های ربوده شده ژاپنی در دهه 70 توسط کره شمالی خواهد داشت و بعد از آن با امپراتور آکهیتو ملاقات خواهد کرد و روز سه شنبه نیز این کشور را ترک خواهد کرد.

ایوانکا ترامپ، دختر و مشاور دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده آمریکا هم پیشاپیش دیدار روز یکشنبه ترامپ از ژاپن وارد این کشور شد و قرار است در برخی برنامه های رسمی شرکت کند.