سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 13 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 29 مهر 1396 - 20:08:39 | کد مطلب: 385795 چاپ

جلیلوند با هوگوی طلایی از شیکاگو بازگشت

سینما و تلویزیون > سینمای‌ ایران - همشهری آنلاین:
پنجاه و سومین جشنواره فیلم شیکاگو شامگاه جمعه با معرفی برگزیدگان و اهدای یکی از جوایز اصلی بخش مسابقه به «بدون تاریخ، بدون امضا» به کارگردانی وحید جلیلوند پایان یافت.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از شيكاگو سان‌تايمز، تنها نماينده ايران در بخش افق‌هاي هفتاد و چهارمين جشنواره ونيز كه دو جايزه بهترين كارگردان و بهترين بازيگر مرد (نويد محمدزاده) را از آن خود كرده بود، در بخش فيلمسازان تازه‌كار جشنواره شيكاگو حضور داشت. «بدون تاريخ، بدون امضا» در مراسم اختتاميه جايزه اول يا هوگو طلايي بخشي را از آن خود كرد كه ويژه رقابت كارگردان‌هاي مستعد با فيلم‌هاي اول و دوم از گوشه و كنار دنياست.

جشنواره شيكاگو كه از معتبرترين و قديمي‌ترين رويدادهاي سينمايي منطقه آمريكاي شمالي است، نقشي اساسي در معرفي فيلم‌هاي مهم در آستانه فصل جوايز دارد. سال گذشته «فروشنده» اصغر فرهادي فصل جوايز سينمايي را با بردن جايزه ويژه هيات داوران از شيكاگو آغاز كرد و سرانجام اسكار بهترين فيلم خارجي‌زبان را هم به دست آورد. «بدون تاريخ، بدون امضا» هنوز در ايران به نمايش عمومي درنيامده و انتظار مي‌رود سال آينده نماينده ايران در اسكار باشد.