دوشنبه 2 مهر 1397 | به روز شده: 20 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 30 مهر 1396 - 07:31:00 | کد مطلب: 385743 چاپ
محققان می گویند؛

پیاده‌روی اندک هم طول عمر را افزایش می‌دهد

زندگی > خانواده - همشهری آنلاین:
تحقیق جدید نشان می‌دهد حتی پیاده‌روی منظم به مدت کوتاه می‌تواند ریسک مرگ را کاهش دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، آلپا پاتل، سرپرست تیم تحقیق از انجمن سرطان آمریکا، در این باره می‌گوید: «پیاده روی به عنوان یک ورزش عالی معرفی می‌شود چراکه ساده، آزاد و سازگار به همه جاست و نیازی به تجهیزات خاص یا تمرین ندارد و در هر سنی قابل انجام است.»

وی در ادامه می‌افزاید: «از آنجائی که جمعیت ۶۵ سال به بالا جهان تا سال ۲۰۳۰ تقریبا دو برابر می‌شود، پزشکان باید افراد را به پیاده‌روی، حتی کمتر از میزان توصیه شده، به خاطر سلامت و افزایش طول عمر تشویق نمایند.»

در مطالعات قبلی، ارتباط پیاده‌روی منظم با ریسک کمتر بیماری قلبی، دیابت و سرطان‌های سینه و روده به اثبات رسیده است. میزان ورزش توصیه شده حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش ملایم یا ۷۵ دقیقه فعالیت بدنی شدید در هفته است.

در این مطالعه، محققان داده‌های حدود ۱۴۰ هزار بزرگسال آمریکایی را بررسی کردند. محققان دریافتند افرادی که تنها ورزش‌شان پیاده روی کمتر از ۲ ساعت در هفته بود کمتر از افراد فاقد تحرک بدنی در معرض خطر مرگ قرار داشتند.

به گفته محققان پیاده‌روی قویا با کاهش ۳۵ درصدی مرگ ناشی از بیماری‌های دستگاه تنفسی، ۲۰ درصد کاهش مرگ ناشی از بیماری قلبی و ۹ درصد کاهش مرگ ناشی از سرطان مرتبط است.