دوشنبه 30 مهر 1397 | به روز شده: 5 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 25 مهر 1396 - 12:46:18 | کد مطلب: 385423 چاپ

سه‌شنبه ۲۵ مهر | طلای جهانی از افزایش قیمت بازماند

اقتصاد > اقتصاد‌ جهان - همشهری آنلاین:
طلا در معاملات سه‌شنبه ۲۵ مهرماه بازار جهانی به دلیل قوی شدن ارزش دلار از صعود بازماند اما تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و شبه جزیره کره کمک کرد قیمت این فلز ارزشمند ثابت بماند.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تغییر چندانی نداشت و ۱۲۹۳.۲۴ دلار معامله شد.

در بازار نیویورک، ‌هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۶ درصد کاهش یافت و به ۱۲۹۵.۲ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه ۱.۶۰ دلار یا ۰.۱ درصد کاهش داشت و در ۱۳۰۳ دلار بسته شد.

به گفته بارناباس گان، تحلیلگر بانک OCBC سنگاپور، عوامل زیادی که در حال حاضر بر قیمت طلا تاثیرگذار هستند، ژئوپلیتیکی هستند اما تاثیر تنش‌های ژئوپلیتیکی بر قیمت‌ها قابل ارزیابی نیست.

دلار روز سه‌شنبه بدنبال گزارشی که نشان داد دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا با افزایش نرخ‌های بهره موافق است، در برابر سبدی از ارزهای رقیب افزایش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، اریک روزنگرن، رییس بانک فدرال بوستون اظهار کرده با توجه به ادامه کاهش نرخ بیکاری و رشد تورم، بانک مرکزی آمریکا احتمالا نرخ‌های بهره را در دسامبر افزایش می‌دهد و پس از آن سه تا چهار دور دیگر افزایش نرخ‌های بهره در سال آینده صورت خواهد گرفت.

نرخ‌های بهره بالاتر از ارزش دلار پشتیبانی می‌کند و در مقابل، به قیمت طلا که به دلار قیمت‌گذاری می‌شود، آسیب می‌زند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۷.۱۷ دلار رسید و هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، ۹۲۷.۵۰ دلار معامله شد. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۹۷۶.۵۰ دلار رسید.