سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 1 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 25 مهر 1396 - 11:55:31 | کد مطلب: 385408 چاپ

تردد زائران تهرانی اربعین از مرز مهران است

اجتماع > سفر - همشهری آنلاین:
سخنگوی ستاد اربعین استان تهران، مرز مهران را به عنوان گذرگاه خروجی زائران اربعین در استان تهران معرفی کرد و افزود: هماهنگی برای بازگشایی مرز چهارم نیز آغاز شده است.

به گزارش مهر، حمید گودرزی ضمن ارزیابی وضعیت ثبت‌نام ها برای پیاده روی اربعین گفت: هم اینک ۵ کمیته شکل گرفته است و ماموریت استان تهران در نجف می باشد که ۱۵۰ هزار غذا در شبانه روز سرو خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ثبت نام ها آغاز شده است و از مردم می‌خواهیم از مجاری قانونی تردد کنند. سال گذشته سه مرز باز بود و امسال یک مرز دیگر نیز بازگشایی شده است.

گودرزی افزود: تردد زائران استان تهران از مرز مهران است و هماهنگی‌های خوبی انجام گرفته است و هماهنگی برای بازگشایی مرز چهارم نیز آغاز شده است.

وی با اشاره به آمار زائران دو میلیون و ۵ هزار نفری زیارت اربعین حسینی در سال گذشته گفت: امسال آمار ثبت نام ها احتمالا به بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر برسد و از مردم می‌خواهیم از طرق دیگر به جز سامانه سماح ثبت نام نکنند.

گودرزی در خصوص مبلغ نهایی پرداخت برای پیاده‌روی اربعین اظهار کرد: در سامانه سماح ۶۲۰۰ تومان از سوی هلال احمر و رقم ۱۸ هزار و ۸۰۰ تومان و ۴۰ دلار به صورت ریالی از عزیزان دریافت می شود اما اصرار داریم مبلغ بیمه را حتما واریز کنند.