جمعه 30 شهریور 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 22 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 19 مهر 1396 - 13:50:40 | کد مطلب: 384829 چاپ

روسای فدراسیون‌های اتومبیلرانی ایران و ارمنستان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

ورزش > ورزش‌های دیگر - همشهری آنلاین:
روسای فدراسیون‌های اتومبیلرانی ایران و ارمنستان در تهران با امضای تفاهم نامه‌ای، آمادگی خود را برای همکاری‌های جدید در ابعاد بین‌المللی و منطقه‌ای آعلام داشتند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، در این دیدار که در محل فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، محمود صیدانلو و گالیک آقاجانیان نزدیک به یک ساعت پیرامون چگونگی همکاری دو کشور و استفاده از ظرفیت‌ها و تجارب یکدیگر و همچنین هماهنگی در سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی به گفت و گو و بحث و تبادل نظر پرداختند.

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در این دیدار با ابراز خوشحالی از ارتباط با کشور همسایه و دوست ارمنستان گفت: ما در ماه‌های اخیر دور جدیدی از همکاری با کشورهای همسایه از جمله ترکیه، قطر و افغانستان را آغاز کردیم و با توجه به مشترکات فرهنگی با ارمنستان، در بحث تبادل تجربیات در بخش اتومبیلرانی و موتورسواری می‌توانیم همکاری نزدیکی داشته باشیم که اعزام تیم ملی درگ شروع این ارتباط است.

صیدانلو با ارائه گزارشی از موقعیت فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در استان‌های کشور افزود: در تمامی 31 استان ایران هیات‌های فعال داریم که در بیش از 10 رشته در اتومبیلرانی و 20 رشته در موتورسواری فعالند. اخیرا هم مسابقات بین‌المللی مرک خاورمیانه را زیر نظر FIA میزبان بودیم که از سال آینده کشور شما هم می‌تواند یکی از شرکت‌کنندگان در این مسابقات باشد و به زودی نیز میزبان مسابقات موتور کراس قهرمانی آسیا هستیم.

وی در ادامه یاد آورشد: امیدوارم با امضای این تفاهم‌نامه جدا از همکاری در حوزه های آموزش و رالی و همچنین راه‌های افزایش مهارت‌ها در کاهش تصادفات جاده‌ای در کنار مسابقات دوجانبه و چندجانبه در رشته‌های اتومبیلرانی و موتورسواری که می‌دانیم که شما نفوذ خوبی دارید، همکاری جدی‌تری داشته باشیم . از سوی دیگر دو کشور با توجه به روابط خوب ایران با العطیه، نایب رئیس قطری فدراسیون جهانی با هم نظر بودن در اجلاس آینده انتخابات رئیس و نایب رئیس FIA تاثیرگذار بوده و با همکاری هم بهتر می‌توانند از ظرفیت‌های کشور همسایه هم استفاده نمایند. در مجموع نیاز به همکاری جدی‌تری با کمک دیگر کشورها در تشکیلات FIA داریم و ایران و ارمنستان می‌توانند با هماهنگی 7 تا 8 کشور پیشنهادات واحدی به فدراسیون جهانی ارائه دهند.

گالیک آقاجانیان، رئیس فدراسیون اتومبیلرانی ارمنستان در ادامه این دیدار با تشکر از صیدانلو گفت: ایران کشور بزرگی است و از نظر جمعیتی خودمان را با شما هرگز مقایسه نمی‌کنیم . من نیز مثل جنابعالی از همکاری میان دو کشور دوست در بحث اتومبیلرانی استقبال می‌کنم و فکر می‌کنم می‌توانیم در بخش‌هایی که شما تجربه دارید ما استفاده کنیم و متقابلا در بخش‌هایی ما به شما کمک کنیم. ما مسابقات رالی کوهستان را با توجه به کوهستانی بودن ارمنستان داریم که از حضور تیم‌های شما خوشحال خواهیم شد.

وی افزود: ما بیشتر روابطمان با گرجستان هست و از طرف آنها هم به شما قول همکاری بیشتر را می‌دهم. نگاهمان به FIA همان نگاه شماست و اگر ما، شما و گرجستان و عراق یک نظریه ارائه دهیم، مطمئنا تاثیرگذارتر خواهد بود.

آقاجانیان با اعلام این که حضور گردشکران ایرانی در ارمنستان در 8 ماه اخیر 31 درصد رشد داشته است گفت: روابط ما هم می‌تواند در تمامی زمینه‌ها به موازات هم رشد داشته باشد و از طریق گمرکات دو کشور تسهیلات خوبی در بحث توریسم ورزشی ایجاد نماییم.

وی در پایان از صیدانلو برای سفر به ایروان و جمع‌بندی مذاکرات و عملیاتی شدن همکاری‌ها دعوت رسمی به عمل آورد.