دوشنبه 25 تیر 1397 | به روز شده: چند لحظه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 1 مهر 1396 - 21:42:36 | کد مطلب: 383168 چاپ

اعتراف باند سارقان به ۱۵۰۰ سرقت

اجتماع > اجتماعی - اعضای باندی که به سرقت لوازم خودرو در پایتخت دست می‌زدند پس از دستگیری به ارتکاب ۱۵۰۰ سرقت اعتراف کردند.

سرهنگ محمدقربان منصوري، رئيس‌كلانتري 144جواديه تهرانپارس گفت: به‌دنبال سرقت‌ سريالي لوازم خودرو در اين منطقه، تحقيقات پليس براي شناسايي و دستگيري سارقان شروع شد. بررسي‌ها نشان مي‌داد كه سرقت‌ها توسط 3نفر به وسيله يك دستگاه خودروي مزدا 3 نقره‌اي صورت گرفته است و به همين دليل جست‌وجو براي شناسايي اين خودرو آغاز شد. وي ادامه داد: تحقيقات ادامه داشت تا اينكه مأموران گشت كلانتري در خيابان امين، خودروي مورد نظر را شناسايي كردند. سارقان اما با مشاهده مأموران فرار كردند كه تعقيب آنها شروع شد و در نهايت خودروي دزدان به‌علت سرعت زياد و عدم‌توانايي راننده در كنترل آن با درخت و يك دستگاه پژو پارس برخورد كرد و متوقف شد.

همزمان با اين اتفاق 3سرنشين خودرو با پاي پياده به فرار ادامه دادند كه در ادامه 2نفر از آنها دستگير و در بررسي‌ها معلوم شد كه خودروي مزدا3 مسروقه است. سرهنگ منصوري گفت: با كشف مقداري اموال مسروقه در خودرو متهمان به كلانتري منتقل شدند و يكي از آنها به ارتكاب 600فقره سرقت لوازم خودرو و ديگري نيز به ارتكاب 400سرقت در 2ماه گذشته اعتراف كرد. آنها همچنين مدعي شدند همدست فراري آنها سارقي معروف به گربه است كه او نيز در عمليات ضربتي پليس دستگير شد و در بازجويي‌ها به ارتكاب بيش از 500سرقت اعتراف كرد. به گفته رئيس‌كلانتري 144، تاكنون ده‌ها مالباخته با مراجعه به كلانتري اموال كشف شده از سارقان را شناسايي كرده‌اند و متهمان براي ادامه تحقيقات در اختيار پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران قرار گرفتند.