پنج شنبه 29 شهریور 1397 | به روز شده: 18 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 1 مهر 1396 - 19:57:54 | کد مطلب: 383153 چاپ
«نيوتن» نماينده هند در اسكار شد

بازماندن مجیدی از رقابت اسکار ۲۰۱۸

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان - همشهری آنلاین:

با معرفی شدن نماینده هند به آکادمی اسکار، امیدهای سینمادوستان ایرانی برای حضور تازه‌ترین ساخته مجید مجیدی در رقابت اسکار از بین رفت.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از اسكرين ديلي، مديران سينماي هند در فاصله كمتر از 10 روز تا پايان مهلت مقرر فيلم سينمايي «نيوتن» را براي حضور در بخش بهترين فيلم خارجي‌زبان به آكادمي اسكار معرفي كردند. به اين ترتيب، «پشت ابرها» به كارگرداني مجيدي امسال بختي براي ورود به اين رقابت نخواهد داشت و شايد باليوودنشينان ترجيح داده‌اند آن را براي اسكار سال آينده نگه دارند.

نخستين كارگردان ايراني نامزد اسكار «پشت ابرها» را بر اساس فيلمنامه مهران كاشاني با حضور بازيگران و عوامل هندي در بمبئي و يكي دو شهر ديگر ساخت و آن را در بخش مسابقه شصت و يكمين دوره جشنواره لندن رونمايي مي‌كند. ضمن اينكه فيلم كمتر از يك ماه ديگر چند نمايش هم در بيست و دومين جشنواره فيلم بوسان در كره جنوبي خواهد داشت. «پشت ابرها» داستاني نوجوانانه دارد و زندگي سخت يك خواهر و برادر را روايت مي‌كند.

«نيوتن» به كارگرداني آميت ماسوركار زمستان سال گذشته در بخش فورم شصت و هفتمين جشنواره برلين روي پرده رفت و جايزه بهترين فيلم اين بخش را به دست آْورد. نماينده هند در نودمين دوره مراسم اهداي جوايز اسكار بهار امسال در هفدهمين جشنواره ترايبكا در آمريكاي شمالي به نمايش درآمد و از جمعه گذشته همزمان در 350 سينما در سراسر هندوستان اكران شد. «نيوتن» يك كمدي سياه سياسي به زبان هندي و دومين تجربه كارگرداني ماسوركار است.