چهارشنبه 28 شهریور 1397 | به روز شده: 3 ساعت و 13 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 1 مهر 1396 - 21:24:22 | کد مطلب: 383152 چاپ

۳۱۴ دانش آموز بااستعداد بنیاد کودک در کنکور ۹۶ پذیرفته شدند

اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
۴۲۰ شرکت کننده از دانش آموزان با استعداد بورسیه بنیاد کودک در آزمون سراسری سال ۹۶ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی شرکت کردند.

به گزارش واحد ارتباطات و جلب مشارکت‌های بنیاد کودک، از میان 420 دانش آموز با استعداد بورسیه بنیاد کودک از 29 نمایندگی این بنیاد در سراسر کشور تعداد 314 دانش آموز در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته شدند.

حرمت ناظری مدیر واحد ارتباطات و جلب مشارکت های بنیاد کودک با اعلام این خبر گفت: از میان 314 دانش‌آموز با استعدادی که در آزمون سراسری امسال پذیرفته شده اند، تعداد 67 نفر در ظرفیت پذیرش روزانه دانشگاه‌های دولتی و 247 نفر در ظرفیت پذیرش‌های دیگر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته شده‌اند.

ناظری تصریح کرد: بنیاد کودک امسال شاهد موفقیت بیشتر دانش آموزان بورسیه بنیاد، نسبت به سال‌های گذشته بود.

وی همچنین تصریح کرد: از میان دانش‌آموزان پذیرفته شده در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، 6 نفر در گروه پزشکی و دندانپزشکی، 14 نفر در گروه علوم پزشکی، 40 نفر در گروه مهندسی و دیگر دانش آموزان با استعداد این بنیاد در دیگر رشته‌های دانشگاه پذیرفته شدند.

مدیر واحد ارتباطات و جلب مشارکت‌های بنیاد کودک با تاکید بر حمایت این بنیاد از این دانش آموزان گفت: بدیهی است؛ دانش آموزان پذیرفته شده بورسیه بنیاد تا زمانی که مشغول به تحصیل هستند از بورسیه بهره مند خواهند بود.