جمعه 30 شهریور 1397 | به روز شده: 33 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 31 شهریور 1396 - 18:26:53 | کد مطلب: 382996 چاپ

استقلال به دنبال سومین سرمربی گران‌قمیت اروپا

ورزش > فوتبال - همشهری آنلاین:
فاتح تریم نامزد استقلال برای این تیم، سومین سرمربی گرانقمیت تیم‌های ملی اروپا است که اگر قرار باشد به استقلال بپیوندد باید از دستمزد ۱۶ میلیاردی یک ساله‌اش بگذرد.

به گزارش ورزش سه، به میان آمدن نام فاتح تریم که در میان فوتبالدوستان ترکیه به"امپراطور ترک" مشهور است، در حالی رخ داد که این مربی بر اساس جدول منتشر شده از سوی یوفا بعد از جام ملت‌های 2016 فرانسه سومین مربی گران قیمت تیم های ملی در قاره اروپا محسوب می شد تا با قراردادی 3.5 میلیون یورویی (16 میلیارد تومانی برای هر سال) پایین‌تر از روی هاجسون و آنتونیو کونته قرار بگیرد. قراردادی که او را گران تر از مربیانی همچون یوآخیم لوو و ویسنته دل بوسکه نشان می داد.

تریم در حالی با پیشنهاد رسمی از سوی استقلال ایران روبه رو شده که هنوز قرارداد مالی‌اش با فدراسیون فوتبال ترکیه فسخ نشده و او بر اساس تفاهم نامه دو ماه قبل تا زمانی که قرارداد جدید با تیمی نبندد، براساس قرارداد قبلی حقوق و مزایای خود را دریافت خواهد کرد تا غرامتی 4.6 میلیون یورویی دریافت کند؛ از همین رو به نظر می‌رسد بااین شرایط مالی سنگ بزرگی در راه حضور امپراطور ترک در سفر به ایران و باشگاه استقلال قرار بگیرد.

رسانه‌های ترکیه در چند روز گذشته با دست گذاشتن روی شکایتی که مدیربرنامه‌های تریم از فدراسیون فوتبال این کشور انجام داد و خواستار پرداخت غرامت‌های قرارداد سال پایانی این مربی شد، اعلام کردند که تریم به هیچ عنوان قصد ندارد از پول قراردادش که رقمی چشمگیر نیز هست بگذرد. شکایتی که خشم فوتبالدوستان ترکیه‌ای را برانگیخت و آنها امپراطور را متهم به فردی پول پرست کردند؛ چون نه تنها نتوانست ترکیه را در مقدماتی جام جهانی 2018 به موفقیتی برساند؛ بلکه کاری کرد که این تیم برای رسیدن به روسیه نیاز به معجزه داشته باشد.

با توجه به این که فاتح تریم در حال حاضر جزو مربیان سرشناس فوتبال دنیا محسوب می‌شود و این گونه مربیان مبلغ قراردادشان بالای سالی 3 میلیون یورو است، به نظر می‌رسد استقلالی‌ها برای جلب نظر او برای فسخ قرارداد فعلی اش با فدراسیون ترکیه باید حسابی سرکیسه را شل کنند که کاری است سخت و نشدنی؛ آن هم با بحران‌های مالی فعلی باشگاه.

این در شرایطی است که پیشنهاد استقلال به تریم در رسانه‌های ترک بازتاب زیادی داشته است.