یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 10 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 27 شهریور 1396 - 16:35:57 | کد مطلب: 382587 چاپ

رقابت پیراهن‌های مشکی‌ ایرانی، ترک و چینی در آستانه ماه محرم

اقتصاد > تجاری - مالی - همشهری آنلاین:
بازار پیراهن مشکی دوباره در آستانه ماه محرم رونق گرفته و در ویترین تمام مغازه‌های عرضه پوشاک بین تولیدات ایرانی، ترکیه‌ای و چینی رقابت است.

مجتبی درودیان رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص وضعیت بازار پیراهن مشکی گفت: همه ساله با نزدیک شدن به ماه محرم، بازار پیراهن مشکی رونق می‌گیرد به طوری که از یک ماه قبل تولیدی‌ها بخشی از ظرفیت خود را به تولید این مدل پیراهن اختصاص می‌دهند.

وی ادامه داد: امسال به دلیل تقارن ماه محرم با روزهای گرم سال علاوه بر پیراهن مشکی، تی‌شرت مشکی و مدل‌های اسپرت مشکی نیز طرفداران خاص خود را دارد.

درودیان با اشاره به کیفیت پیراهن‌های مشکی گفت: بخشی از بازار در اختیار تولیدات چین و ترکیه است که قسمتی از آنها به طور قاچاق وارد کشور شده و بعضا کیفیت خوبی ندارد و با قیمت پایین در بازار پخش شده است.

وی اعلام کرد: پیراهن ایرانی با پارچه و دوخت درجه 2 در بازار 30 هزار تومان و پیراهن‌های با دوخت و پارچه متوسط بین 40 تا 50 هزار تومان عرضه می‌شود.

درودیان ادامه داد: پیراهن مشکی تولید داخل با بهترین کیفیت بین 70 تا 80 هزار تومان عرضه می‌شود در حالی که نمونه‌های معمولی چینی و ترک بین 40 تا 50 هزار تومان عرضه می‌شود.