چهارشنبه 27 تیر 1397 | به روز شده: 15 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 22 مرداد 1396 - 10:57:22 | کد مطلب: 379071 چاپ

اصفهان قهرمان کبدی نوجوانان پسر کشور شد

ورزش > ورزش‌های دیگر - همشهری آنلاین:
چهارمین دوره مسابقات کبدی نوجوانان پسر کشور با قهرمانی تیم اصفهان در شهر سنندج به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کبدی، مرحله نهایی چهارمین دوره رقابت‌های کبدی نوجوانان پسر قهرمانی کشور با حضور ۱۲ استان در شهر سنندج طی روزهای ۱۷ لغایت ۲۰ مرداد ماه در سالن آزادی این شهر برگزار شد.

۱۲ استان حاضر در این رقابت‌ها در ۴ گروه ۳ تیمی، مرحله مقدماتی را برگزار کردند و پس از پایان دور مقدماتی ۸ تیم مازندران، آذربایجان غربی، سمنان، قم، اصفهان، کردستان، سیستان و بلوچستان و گلستان از گروه‌های چهارگانه به مرحله یک چهارم نهایی راه یافتند.

در مرحله یک چهارم نهایی تیم‌های گلستان، سیستان و بلوچستان، کردستان و اصفهان با برتری مقابل حریفان خود به جمع ۴ تیم پایانی مسابقات راه یافتند تا مدال برنز خود را قطعی کنند.

رقابت‌های نیمه نهایی صبح روز جمعه ۲۰ مرداد ماه برگزار شد و به صورت همزمان تیم‌های گلستان با اصفهان و کردستان با سیستان و بلوچستان رودرروی هم قرار گرفتند.

کردستان میزبان در یک بازی هماهنگ و حساب شده موفق شد تیم سیستان و بلوچستان را با حساب ۴۹ بر ۳۶ شکست دهد و به فینال راه پیدا کند.

اصفهان هم در ديگر دیدار نیمه نهایی برابر گلستان موفق شد با نتیجه ۵۵ بر ۲۳ به پیروزی دست پیدا کرده و حریف کردستان در فینال شود.

فینال مسابقات در حضور رئیس فدراسیون کبدی و مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان برگزار شد و اصفهانی‌ها موفق شدند همانند دیدار مرحله مقدماتی، کردستان را شکست دهند و به عنوان قهرمانی مسابقات دست پیدا کنند. تیم اصفهان در فینال توانست ۴۵ بر ۳۵ کردستان را شکست دهد.

تیم‌های گلستان و سیستان و بلوچستان هم به عنوان سوم مشترک مسابقات دست يافتند.