پنج شنبه 31 خرداد 1397 | به روز شده: 34 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 7 مرداد 1396 - 15:12:00 | کد مطلب: 377695 چاپ

برخورد پلیس با نمادهای موادمخدر روی البسه و خودروها

اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از برخورد با خودروها و فروشندگان البسه‌ دارای استیکر و نمادهای موادمخدر خبر داد.

سردار مسعود زاهدیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره خودروهایی که رانندگانشان اقدام به چسباندن نمادهای موادمخدر در قسمت‌های مختلف آن می‌کنند، گفت: تبلیغ و تشویق به مصرف موادمخدر جرم است، از این رو چنین اقداماتی هم جرم محسوب شده و با خودروهایی که نمادهایی از موادمخدر روی بدنه یا بخش‌های مختلفی از آنان نصب شود برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: ما این موضوع را با پلیس راهور مطرح کرده و از آنان خواسته‌ایم که به این موضوع نیز ورود کنند که خوشبختانه هماهنگی خوبی نیز در این زمینه وجود دارد.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا همچنین با اشاره به البسه و اقلام تزئینی که چنین نمادهایی روی آن چاپ شده نیز به ایسنا گفت: این موضوع را نیز با اصناف و پلیس اماکن مطرح کرده و قطعا با چنین مواردی نیز برخورد خواهد شد.

زاهدایان با اشاره به اینکه ممکن است برخی ناآگاهانه از چنین اقلامی استفاده کنند، اظهارکرد: برخورد با چنین افرادی در دفعات نخست به شکل ارشادی است، اما قطعا میان چنین فردی با افرادی که با هدف ترویج و اشاعه مصرف مواد مخدر دست به چنین اقدامی می‌زنند تفاوت وجود دارد، ضمن اینکه فروشگاه‌ها نیز باید بدانند که عرضه چنین نمادهایی ممنوع و غیرقانونی است.