چهارشنبه 2 خرداد 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 7 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 26 تیر 1396 - 14:50:56 | کد مطلب: 376477 چاپ

روند افزایش تولید نفت آمریکا سال آینده کند می‌شود

اقتصاد > انرژی - همشهری آنلاین:
آژانس بین‌المللی انرژی در تازه‌ترین گزارش خود پیش‌بینی کرد که تولید نفت آمریکا به دلیل کاهش بهای نفت با روند نزولی مواجه شود.

مهر به نقل از رویترز نوشت: آژانس بین‌المللی انرژی در تازه‌ترین پیش‌بینی خود، افزایش تولید نفت آمریکا را در سال آینده میلادی به دلیل کاهش قیمت با روند نزولی برآورد کرد.

پیش از این آژانس بین‌المللی انرژی افزایش تولید نفت ایالات متحده را برای سال ۲۰۱۸ میلادی ۶۸۰ هزار بشکه‌ای در روز پیش‌بینی کرده بود؛ اما این بار این رقم را به ۵۷۰ هزار بشکه در روز کاهش داد؛ تولید فعلی نفت ایالات متحده در حال حاضر ۹.۳ میلیون بشکه در روز است.

همچنین «هوآرد گروئناسپچ»، مدیر آژانس بین‌المللی انرژی گفت: انتظار می‌رود پیش‌بینی کاهش قیمت نفت، در تولید نفت آمریکا در سال آینده میلادی تاثیر بگذارد.

آژانس بین‌المللی انرژی قیمت نفت برنت را برای سال آینده میلادی ۵۲ دلار در هر بشکه برآورد کرده که این رقم در مقایسه با پیش‌بینی ماه گذشته این نهاد بین‌المللی ۴ دلار کمتر است.

البته آژانس بین‌المللی انرژی رشد تقاضای نفت آمریکا را در سال جاری میلادی از ۳۲۰ هزار بشکه در روز به ۳۱۰ هزار بشکه کاهش داده است و اعلام کرده که این رقم در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۳۶۰ هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.