شنبه 2 تیر 1397 | به روز شده: 13 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 29 خرداد 1396 - 17:46:50 | کد مطلب: 373592 چاپ

مشاوران ترامپ درباره ایدز استعفا می‌دهند

جهان > آمریکا - همشهری آنلاین:
شش عضو گروهی که به کاخ سفید درباره بیماری ایدز مشاوره می‌دهد، از مقام‌های خود استعفا کرده‌اند و می‌گویند دولت ترامپ اهمیتی به این بیماری نمی‌دهد.

به گزارش زونامه ایندیپندنت کارشناسان این گروه با نام «شورای مشورتی ریاست‌جمهوری درباره اچ‌آی‌وی/ایدز» در نامه استعفایشان در سایت خبری نیوزویک منتشر شده است، مدعی‌اند دولت ترامپ هیچ سیاست هدفمندی برای مقابله با ایدز ندارد، به توصیه‌های افرادی که در میدان کار می‌کنند توجهی ندارد و از قانونی حمایت می‌کنند که به افرادی که با این بیماری زندگی می‌کنند، آسیب می‌رساند.

اسکات ای سکوتس، یکی از این کارشناسان می‌گوید: «ما زندگی‌مان را وقف مبارزه با این بیماری کرده‌ایم و احساس می‌کنیم دیگر نمی‌توانیم در این شورای مشورتی ریاست‌جمهوری کار مؤثری انجام دهیم چراکه رئیس‌جمهور اصولاً توجهی به این موضوع ندارد.»

این شورا که در سال ۱۹۹۵ زمان رئیس‌جمهور اسبق آمریکا، بیل کلینتون به وجود آمد، از طریق وزیر بهداشت و خدمات انسانی توصیه‌هایی را به دولت ارائه می‌دهد. امسال این شورا که قبل از این استعفاها ۱۸ عضو داشت، فقط یک جلسه در ماه مارس داشته است.

به گفته اعضای این شورا، ترامپ در هنگام شروع ریاست‌جمهوری‌اش وب‌سایت اداره سیاست ملی در برابر ایدز را تعطیل کرد و کسی را برای سرپرستی این اداره تعیین نکرد.

این کارشناسان می‌گویند کارشان در بیرون این شورا مؤثرتر خواهد بود و برای تغییر سیاست‌های دولت فعلی که به سلامت اجتماعات و کل کشور آسیب می‌زنند، تلاش خواهند کرد.