شنبه 31 شهریور 1397 | به روز شده: چند لحظه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 24 خرداد 1396 - 15:53:23 | کد مطلب: 373214 چاپ
مدیرعامل بیمه سلامت ایران خبر داد:

لغو قرارداد دو بیمارستان خصوصی | عدم پذیرش بیمار توجیه ندارد

زندگی > سلامت - همشهری آنلاین:
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به عدم پذیرش بیمه‌شدگان بیمه سلامت ایران در دو بیمارستان خصوصی گفت: آنها حق ندارند که از پذیرش بیماران خودداری کنند.

به گزارش مهر، دکتر محمدجواد کبیر افزود: به دنبال اقدام این دو بیمارستان خصوصی به مدیر کل بیمه سلامت استان گیلان و بیمه آتیه سازان سلامت گفتیم که قرارداد خود را با بیمارستان‌های خصوصی گلسار و قائم رشت، قطع کنند.

وی تاکید کرد: تلاش بیمه سلامت ایران و آتیه سازان بر این بوده تا منابعی که در اختیار دارد را در حداقل زمان ممکن، به این مراکز درمانی تخصیص دهند و تا کنون سعی کردیم تا منابع را به هیچ عنوان نزد خودمان نگه نداریم و به این بیمارستان‌ها پرداخت کنیم.

کبیر با بیان اینکه این دو بیمارستان خصوصی چند ماه است که مطالباتی از بیمه‌های سلامت و آتیه سازان دارند، افزود: مسئولان این بیمارستان‌های خصوصی واقفند که با توجه به شرایط اقتصادی و بودجه کشور، حتما باید مدیریت بهتر و بهینه تری داشته باشند تا بتوانیم منابعی را که در اختیار بیمه سلامت ایران قرار می‌گیرد، به آن‌ها پرداخت کنیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد: اقدام این دو بیمارستان خصوصی در عدم پذیرش بیمه شدگان بیمه سلامت ایران، از نظر حقوق بیمار و حقوق سلامت جامعه، اخلاقی نبود و در همین راستا دستور دادیم که قرارداد بیمه سلامت با آنها لغو شود زیرا نمی‌توانیم بپذیریم که واحدهای درمانی بکسویه قرارداد خود را لغو کرده و از پذیرش بیماران خودداری کنند چراکه در این صورت، در کشور شاهد بی نظمی و به خطر افتادن حقوق بیماران خواهیم بود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۷ ماه است که نتوانسته ایم مطالبات بیمارستان‌های دولتی را هم پرداخت کنیم اما آنها به ارائه خدمات به بیمه شدگان ادامه می‌دهند و لغو یک طرفه قرارداد با بیمه‌ها، از نظر قانونی، ممنوع است و در صورتی که بیمارستان‌های خصوصی دیگر هم به چنین کاری را مبادرت ورزند، حتما نسبت به لغو قرارداد خود با آنها اقدام می‌کنیم.

کبیر تاکید کرد: بیمارستان‌های خصوصی توجه داشته باشند که به رغم تمام مشکلات موجود، باید بیش از گذشته شرایط کشور را درک کنند زیرا چنین برخوردهایی در سطح اجتماعی، قابل توجیه نیست.