شنبه 5 خرداد 1397 | به روز شده: 1 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
پنجشنبه 31 فروردین 1396 - 10:59:54 | کد مطلب: 367577 چاپ

زنجیره‌ای انسانی برای زمین پاک

کودک و نوجوان > فرهنگی - اجتماعی - دوم اردیبهشت، روز زمین پاک است و هفته‌ی آینده، هفته‌ی زمین پاک!

به‌همين منظور در تهران برنامه‌هاي مختلفي  از سوي سازمان مديريت پسماند و مركز آموزش  تخصصي سازمان مديريت پسماند شهرداري تهران برگزار مي‌شود.

 به گزارش هفته‌نامه‌ي دوچرخه و به نقل از  روابط عمومي سازمان مديريت پسماند، تشكيل يك زنجيره‌ي انساني از سوي كودكان و نوجوانان در فلكه‌ي دوم صادقيه‌ يكي از اين كارهاست. در اين روز و در ساعت 10 صبح، 120 دانش ‌آموز هم يك زنجيره‌ي انساني تشكيل و شعارهايي با موضوع «زمين پاك» و «محيط زيست» سر مي‌دهند. هم‌چنين در اين روز كيسه‌هايي براي جمع‌آوري پسماندهاي خشك در بين شهروندان توزيع مي‌شود.

هم‌چنين يكشنبه، سوم ارديبهشت، در منطقه‌ي «سنگان» تهران، فعالان محيط‌زيست و دانش‌آموزان، طبيعت آن منطقه را پاكسازي مي‌كنند.

دوشنبه، چهارم ارديبهشت هم يك نمايشگاه از عكس‌ها و پوسترهايي با موضوع «كاغذ زباله نيست»در  محل نمايشگاه  و مركز  آموزش تخصصي سازمان مدريريت پسماند برپا مي‌شود.

رو سه‌شنبه كه مصادف با مبعث پيامبر (ص) است، برنامه‌اي اجرا نخواهد شد؛ اما چهارشنبه، ششم ارديبهشت، جشنواره‌ي «بدون زباله» در آن مركز برپا مي‌شو د و  براي آشنايي بيش‌تر مخاطبان با مديريت پسماند و پسماندهاي فلزي، اطلاع‌رساني خواهد شد.