دوشنبه 2 مهر 1397 | به روز شده: 34 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 29 فروردین 1396 - 17:29:29 | کد مطلب: 367407 چاپ

افزایش موارد ابتلا به مشکلات روانی در آمریکا

دانش > پزشکی - همشهری آنلاین:
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد: تعداد بیشتری از مردم آمریکا دچار افسردگی، استرس و اضطراب هستند و بسیاری از آنان کمک‌های لازم را دریافت نمی‌کنند.

به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده است: حدود هشت میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از افراد بزرگسال در آمریکا (حدود ۳.۴ درصد جمعیت این کشور) از افسردگی رنج می‌برند. به گفته محققان این رقم پیش از این سه درصد یا کمتر بوده است.

«جودیت ویسمن»، محقق ارشد این مطالعه از مرکز پزشکی «لانگون» در نیویورک گفت: موارد ابتلا به بیماری روانی رو به افزایش است و اقدام به خودکشی نیز روند صعودی دارد. همچنین میزان دسترسی به خدمات مراقبتی برای بیماران روان رو به وخامت است.

به گفته این تیم تحقیقاتی، بسیاری از مبتلایان به مشکلات روان شناختی به دلیل عدم استطاعت مالی نمی‌توانند کمک‌های لازم را دریافت کنند. همچنین شرایط آنان مانع از آن می‌شود که توان دنبال کردن روش‌های درمانی لازم را داشته باشند؛ در نتیجه صدها هزار نفر از مردم آمریکا به افسردگی مبتلا هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از هلث دی نیوز، محققان همچنین دریافتند: در فاصله سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ دسترسی به خدمات مراقبت سلامتی برای مبتلایان به افسردگی در مقایسه با افراد دیگر، تنزل پیدا کرده است.