شنبه 2 تیر 1397 | به روز شده: 5 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 28 اسفند 1395 - 14:16:08 | کد مطلب: 365298 چاپ

بوکس جاده ابریشم | باکو؛ ایران با کسب یک طلا، یک نقره و دو برنز بر سکوی سوم ایستاد

ورزش > ورزش‌های دیگر - همشهری آنلاین:
تیم ملی بوکس ایران با کسب یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز بر سکوی سومی تورنمنت بین‌المللی جاده ابریشم در آذربایجان ایستاد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بوکس؛ نهمین دوره تورنمنت جاده ابریشم از روز سه‌شنبه (24 اسفند) با حضور بوکسورهای 10 تیم به میزبانی شهر «باکو» درجمهوری آذربایجان آغاز شد و تیم ایران با هشت بوکسور در این رقابت‌ها به میدان رفت.

روز جمعه و در روز پایانی، «ایمان رمضان‌پور»، بوکسور جوان کشورمان در دیدار نهایی وزن به اضافه 91 کیلوگرم بر نماینده میزبان غلبه کرد ومدال طلا را برگردن آویخت.

در وزن 49 کیلوگرم «امید احمدی صفا» برای کسب مدال طلا با «ابراهیموف» ازبسکتانی روبرو شد و با قضاوت یک‌طرفه داوران به مدال نقره رسید.

پیش از این، «شاهین موسوی» در 75 کیلوگرم و «سالار غلامی» در 91 کیلوگرم به دو مدال برنز رسیده بودند.

با این اوصاف تیم ملی ایران با یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز بر سکوی سومی این رقابت‌ها ایستاد. جمهوری آذربایجان و قزاقستان اول و دوم شدند.

امید احمدی صفا (49 کیلوگرم)، سجاد محمدپور (52 کیلوگرم)، راغب البوشوکه (60 کیلوگرم)، دانا اسماعیل‌زاده (64 کیلوگرم)، سجاد کاظم زاده (69 کیلوگرم)، شاهین موسوی (75 کیلوگرم)، سالار غلامی (91 کیلوگرم) و ایمان رمضان پور (+91 کیلوگرم) اعضای تیم بوکس کشورمان در مسابقات جاده ابریشم بودند.

باربارو فرناندز خیمنز (سرمربی) و علی مظاهری (مربی) هدایت مشت‌زنان کشورمان را برعهده داشتند.

بوکسورهای کشورمان به منظور حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی و همچنین مسابقات قهرمانی آسیا آماده می‌شوند.