جمعه 30 شهریور 1397 | به روز شده: 15 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
پنجشنبه 19 اسفند 1395 - 05:29:00 | کد مطلب: 364402 چاپ

تاثیر تغییرات اقلیمی برگشت‌ناپذیر است

دانش > محیط زیست جهان - همشهری آنلاین:
نتایج یک مطالعه در استرالیا نشان می‌دهد که به رغم اقدامات صورت گرفته برای مقابله با تغییرات اقلیمی در این کشور اثرات آن بر اکوسیستم بومی برگشت‌ناپذیر است.

به گزارش ایسنا، وزارت محیط زیست استرالیا در گزارشی اعلام کرده است: در حالی که پیشرفت‌هایی در برخی بخش‌های کلیدی به دست آمده اما وضعیت کلی محیط زیست به دلیل تاثیر تغییرات اقلیمی رو به وخامت است.

در این گزارش آمده است در صورتی که تاثیر تغییرات اقلیمی مهار نشود این تغییرات جوی می‌تواند پیامدهای گسترده‌تری بر جامعه داشته باشد. همچنین در این بررسی به دولت استرالیا به دلیل عدم ارائه ایده‌ای شفاف در حفظ برخی از مناطق آسیب‌پذیر این کشور تا سال ۲۰۵۰ اعتراض شده است.

به گفته کارشناسان، تغییرات اقلیمی ساختار و کارکرد اکوسیستم‌های طبیعی را تغییر داده و بر میراث، فعالیت اقتصادی و رفاه بشر تاثیر می‌گذارد. شواهد نشان می‌دهد تاثیرات مخرب تغییرات اقلیمی رو به افزایش است و برخی از این تاثیرات ممکن است برگشت‌ناپذیر باشند.

وزارت محیط زیست استرالیا اعلام کرده است این گزارش در واقع درخواستی از دولت است تا برای حفظ اکوسیستم‌های طبیعی این کشور بیش‌تر مشارکت کند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، به گفته مقامات استرالیایی پیشرفت‌های خوبی در مدیریت محیط زیست دریایی، میراث طبیعی و فرهنگی به دست آمده در حالی که همچنان فشارهایی در ارتباط با گونه‌های مهاجم، تغییرات اقلیمی، به کارگیری زمین و حفاظت از مناطق ساحلی وجود دارد.