پنج شنبه 29 شهریور 1397 | به روز شده: 11 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 12 دی 1395 - 19:04:06 | کد مطلب: 357356 چاپ

روند افزایشی تعداد کودکان بدسرپرست

اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی گفت: ۱۰ سال پیش تعداد کودکان بدسرپرست بسیار کم بود، اما امسال از تعداد کودکان بی‌سرپرست بیشتر شده که این امر بی‌سابقه بوده است.

غلامحسین حقدادی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: افزایش آمار طلاق، اعتیاد، مفاسد اخلاقی و هم توجه بیشتر مقام قضایی به کودکان در معرض خطر می‌تواند علت این امر باشد.

وی اعتیاد را یکی از اصلی‌ترین علل بدسرپرستی دانست و خاطرنشان کرد: کودکان از صفر تا 18 سال به دو صورت بی‌سرپرست و بدسرپرست به ما معرفی می‌شوند که با حکم قضایی تحویل صورت می‌گیرد.

وی محل نگهداری زنان در معرض خطر را خانه سلامت بهزیستی خواند و ادامه داد: زنان آسیب‌دیده به مقامات قضایی معرفی می‌شوند.

معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی با اشاره به آمار بالای تماس‌های غیر مرتبط با اورژانس اجتماعی، عنوان کرد: حوزه کودک و همسرآزاری، خودکشی، کودکان کار و زنان آسیب‌دیده به اورژانس اجتماعی مربوط است که حدود نیمی از تماس‌ها خارج از این حوزه‌هاست.

حقدادی بیشترین تماس با اورژانس اجتماعی را در مورد طلاق دانست و اظهار کرد: در این موارد ما تنها مشاوره می‌دهیم و بیشترین مورد دخالت‌ها کودک‌آزاریست.

وی با اشاره به آمار 7000 موردی تماس با اورژانس اجتماعی در سال گذشته، ادامه داد: از این تماس‌ها حدود 800 مورد مربوط به گزارش کودک‌آزاری بوده است.

معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی اضافه کرد: آمار بهزیستی مربوط به موارد گزارش شده از آسیب‌های اجتماعی بوده و نمی‌توان آن را آمار واقعی آسیب‌ها دانست.