یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 35 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 - 09:15:34 | کد مطلب: 334027 چاپ
مطالعات نشان می‌دهد؛

مصرف اُمگا ۳ به درمان پرخاشگری کودکان کمک می‌کند

زندگی > سلامت - همشهری آنلاین:
به گفته محققان، گنجاندن ویتامین‌های اُمگا ۳ و مکمل‌های معدنی در رژیم غذایی کودکان می‌تواند به کاهش رفتار پرخاشگرانه و ضداجتماعی آنها کمک کند.

امگا۳

به گزارش خبرنگار مهر، طبق مطالعه اخیر محققان دانشگاه پنسیلوانیا، مصرف مواد خوراکی سرشار از اسیدهای چرب اُمگا ۳ به کاهش پرخاشگری در کودکان در یک دوره کوتاه کمک می‌کند.

اسیدهای چرب اُمگا ۳ به طور طبیعی در ماهی‌های چرب نظیر ماهی تن، غذاهای دریایی و برخی مغزیجات آجیلی و حبوبات یافت می‌شود. یافته‌ها نشان داد که ادغام ویتامین‌های امگا ۳ و مکمل‌های معدنی در رژیم غذایی کودکان می‌تواند به کاهش رفتار پرخاشگرانه و ضداجتماعی آنها کمک کند.

طبق این مطالعه، شرکت کنندگانی که هم تحت درمان رفتاری قرار گرفتند و هم اُمگا ۳ مصرف کرده بودند، در مقایسه با گروه کنترل و گروهی که فقط تحت درمان بودند، پرخاشگری کمتری داشتند.

ترس ریچموند، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «بلافاصله بعد از سه ماه مصرف رژیم غذایی سرشار از اَمگا ۳، ما شاهد کاهش در گزارش رفتار پرخاشگرانه کودکان بودیم.»

به گفته محققان، تداوم در استفاده از امگا ۳، نشانه های خشم و رفتارهای ضداجتماعی را به طور کامل از بین می‌برد.

این مطالعه بر روی ۲۹۰ کودک در رده سنی ۱۱ تا ۱۲ سال که سابقه پرخاشگری و خشونت داشتند انجام شد.

مصرف امگا ۳ علاوه بر کودکان، در بزرگسالان هم توصیه می‌شود و قادر به درمان بیماری های قلبی، افسردگی، آرتروز و بیماری‌های روحی از جمله اسکیزوفرنی است.