یکشنبه 6 خرداد 1397 | به روز شده: 42 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 22 خرداد 1392 - 19:11:54 | کد مطلب: 218552 چاپ
هاشمی:

رای من روحانی است؛ عارف مانند من محبوب می‌ماند؛ ولایتی را قبول دارم

ایران > سیاست داخلی - همشهری آنلاین:
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رای من آقای روحانی است و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد ایشان از همه جلوتر هستند.

مهر نوشت: عصر چهارشنبه آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در جمع برخی از سیاسیون و گروهی از خبرنگاران گفت: در میان کاندیداها افرادی هستند که رای مردم را تزئینی می‌دانند این درحالی است که اگر امروز به حرف‌های امام درست عمل می‌شد هیچ کشوری به خودش اجازه نمی‌داد تا ایران را کشوری عقب افتاده محسوب کنند. حرف امام این بود که میزان رای ملت است و حتی جمهوری اسلامی ایران را هم به رفراندوم گذاشت.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما می‌توانستیم در دنیا به وسیله یک سیاست خارجی خوب و دموکراسی سرافراز باشیم.

آیت الله هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود به قانون اساسی اشاره کرد و گفت: قانون اساسی را جمعی از نخبگان کشور نوشتند البته پس از گذشت این سال‌ها ایراداتی در قانون وجود دارد که امروز نوبت اصلاح آن نیست و هنوز وقتش نرسیده است.

هاشمی رفسنجانی در پاسخ به انتقاد و اعتراض یکی از خانم‌های مجلس مبنی بر اینکه خانم‌ها را جزء رجال سیاسی محسوب نمی‌کنند و حقوق آنها ضایع شده است گفت: اگر زنان تشکیلات نیرومندی داشته باشند و کاندیداهایی را معرفی کنند قطعا بخشی از مجلس را به دست می‌گیرند ولی خود جامعه زنان هم به نامزدهای خودشان رای نمی‌دهند و این یعنی اینکه اول خودتان در این خصوص فرهنگ سازی کنید.

وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری نزدیک است و همه مردم باید همت کنند تا انتخابات به درستی برگزار شود الحمدالله تمام سلیقه‌ها در میان نمایندگان وجود دارد از کسی که رای مردم را تزئینی می‌داند تا نمایندگانی که احساس می‌کنند کشور نیاز به تغییر دارد البته برخی از مردم هنوز تردید دارند که در انتخابات شرکت کنند یا نکنند من به آنها می‌گویم که بروید رای بدهید.

هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: رای من آقای روحانی است و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد ایشان از همه جلوتر هستند مردم مایوس نباشند و با نشاط وارد میدان شوند و با صندوق رای قهر نکنند.

یکی از حاضران در مورد کناره گیری عارف و کاندیداتوری ولایتی سئوال کرد که آیت الله هاشمی پاسخ داد: آقای عارف مانند من رئیس جمهور محبوب خواهد ماند. آقای ولایتی را هم قبول دارم هم سالم است و هم با تجربه ولی رای من روحانی است.

در همین زمینه: