سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 58 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
پنجشنبه 25 آبان 1391 - 10:57:25 | کد مطلب: 191303 چاپ

آشنایی با روش‌هایی برای نگه‌داری هیزم

زندگی > مهارت‌ها - همشهری آنلاین- ندا شریف:
هیزم، سوخت معمول شومینه و بخاری‌های هیزمی است. زمانی که در داخل خانه جایی برای قرار دادن آن‌ها نداشته باشید. چه می‌کنید؟

اصولا جای هیزم‌‌ها باید خشک باشد و فضایی اضافه در خانه برای آن‌ها در نظر گرفته شود.

ایده‌‌های مختلفی برای نگه‌داری هیزم و هماهنگی آن با دکوراسیون وجود دارد.

برای آن که مجبور نباشید در هوای سرد برای آوردن هیزم به بیرون رفته و تازه با چوب‌‌های خیس و باران خورده روبه‌رو شوید، ایده‌های زیر به شما کمک می‌کند:

قفسه و طبقه

وسایل و دکور چوبی را طوری انتخاب کنید که دارای طبقه باشد. هیزم‌ها را داخل قفسه یا طبقه‌ها بگذارید. کمد و کابینت‌های بی‌استفاده هم برای این کار مناسبند.

قرار دادن هیزم‌‌ها در معرض دید به دکوراسیون داخلی کمک کرده و با هر سبکی از دکوراسیون هماهنگ است. هیزم‌ها فضاهای مدرن و کم وسیله را گرم‌تر نشان می‌دهند.

جاهیزمی آماده

در بعضی از شومینه‌های آماده جا برای قرار دادن هیزم‌ها وجود دارد اما شما می‌توانید جداگانه جاهیزمی آماده تهیه کنید. این جاهیزمی‌ها از جنس‌های مختلف و در مدل‌های متنوع مطابق با نوع دکوراسیون هستند. 

نوع استیل ضدزنگ با دکوراسیون مدرن و نوع چرم و آهنی با خانه‌های قدیمی هماهنگ می‌شوند.

طاقچه و تورفتگی‌ در دیوار

در صورتی که از نظر مهندسی این امکان فراهم باشد، می‌توانید با درست کردن طاقچه یا تورفتگی تا سقف، از این فضا برای قرار دادن مقدار زیادی هیزم‌ استفاده کنید. این فرورفتگی را می‌توان در همان اتاقی که شومینه قرار دارد، درست و مشکل نگه‌داری هیزم را برطرف کرد.

http://www.interiorholic.com

در همین زمینه: