دوشنبه 2 مهر 1397 | به روز شده: 12 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 17 مهر 1390 - 13:43:39 | کد مطلب: 147915 چاپ

آشنایی با 6 جا برای قرار دادن وسایل اضافی

زندگی > مهارت‌ها - همشهری آنلاین- ندا شریف: همیشه جایی برای قرار دادن وسایل اضافی است. با آن که در آپارتمان‌های کوچک مشکل قرار دادن وسایل اضافه بیش‌تر خود را نشان می‌دهد، با کمی دقت می‌توان از بسیاری از جاهای بی‌استفاده برای جادادن این وسایل دست‌وپاگیر استفاده کرد.

1- میز ناهارخوری
اگر می‌خواهید از میز غذاخوری نهایت استفاده را ببرید، فقط کافیست با قرار دادن یک چوب سراسری در زیر میز، آن را به میزی دو طبقه تبدیل کنید. این فضا جای مناسبی برای قرار دادن کتاب و وسایل اضافه است. از میزهایی به این شکل برای غذاخوردن، میز کار و مطالعه و در واقع نهایت استفاده را ببرید.

برای راحتی کار، میز را کنار کتابخانه قرار دهید و هنگام صرف غذا با کشیدن یک رومیزی آن را تبدیل به میز ناهارخوری کنید.


آشنایی با جاهای قرار دادن وسایل اضافی

2- استفاده از ارتفاع
فضای عمودی جائیست که می‌توانید حداکثر استفاده را از آن ببرید. در خانه‌های با سقف بلند، از وسایل چوبی طبقه‌دار و نرده‌بانی به عنوان کتابخانه استفاده کنید.

3- مبل‌های کشودار
با استفاده از مبلمان چوبی کشودار بسیاری از وسایل ریز و کوچک را تا موقع لزوم استتار کنید. از سبدهای حصیری مکعبی به عنوان میز استفاده نمایید.

4- درهای کمد لباس
درهای کمد لباس، فضای مناسب و اضافه‌ای برای آویزان کردن بسیاری از چیزهاست. با زدن چند گیره داخل در و تقسیم بندی کمد با طبقات دارای ارتفاع متفاوت، نهایت استفاده را از آن برده، به‌راحتی وسایل خود را پیدا کنید.

moreآشنایی با استفاده بهینه از کمد دیواری
moreآشنایی با چیدمان وسایل کمد دیواری

5- فر
وسایل مربوط به شیرینی‌پزی و حتی سیخ‌های کباب را داخل فر قرار دهید. دقت کنید این وسایل قابل اشتعال نباشند.

6- کابینت‌های بلند
استفاده از کابینت‌های خیلی بلند فضای مناسبی برای قرار دادن گلدان‌ها، شمعدان‌ها، کادوهای عروسی و چیزهاییست که به آن‌ها نیازی ندارید. اگر این امکان وجود ندارد، به عنوان یک راه‌حل دیگر می‌توانید وسایل غیر قابل استفاده را داخل جعبه‌های تزیینی زیبا گذاشته، روی کابینت‌ها حد فاصل بین سقف و کابینت قرار دهید.

http://www.housebeautiful.com

در همین زمینه: