سه شنبه 24 مهر 1397 | به روز شده: 1 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 9 آبان 1389 - 00:17:59 | کد مطلب: 119531 چاپ

آنگ لی فیلم سه بعدی "زندگی پی" را در تایوان می‌سازد

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان - همشهری آنلاین:
انگ لی، کارگردان آمریکایی- تایوانی، می‌گوید فیلمبرداری فیلم جدیدش "زندگی پی" را که برای اولین بار سه‌بعدی خواهد بود، در ماه ژانویه در تایوان آغاز خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این فیلم که قرار است در دسامبر 2012 به نمایش درآید براساس رمان برنده جایزه بوکر نوشته یان مارتل درباره یک پسر هندی است در یک قایق نجات به همراه یک گورخر،‌ یک کفتار، یک اورانگوتان و یک ببر در اقیانوس آرام شناور است.

لی در یک کنفرانس خبری در تایپه، مرکز تایوان، به شوخی گفت: "این فیلم درباره آب،‌کودکان و حیوانات است، همه چیزهایی که بهتر است در یک فیلم به‌شان دست نزنید."

لی تایید کرد که دو سوم این فیلم به تهیه‌کنندگی استودیوی فوکس 2000 در تایوان فیلمبرداری خواهد شد.

او گفت: " فیلمبردای یک فیلم سه‌بعدی بسیار مشکل است، زیرا تکنیکی بسیار جدید است و هیچکس واقعا آن را درک نمی‌کند... همه در حال کاوش کردن ان است و ناشناخته‌های بسیاری در آن وجود دارد."

لی گفت:‌"فیلم سه‌بعدی یک زبان جدید سینمایی است. این شیوه جذابیت‌های جدیدی دارد و راه‌ جدیدی را می‌گشاید."

هنرپیشه اصلی فیلم در نقش "پی پاتل" یک تازه‌بازیگر 17 ساله به نام سوراج شارما است. شارما از میان 3000 نامزد در جلسات تعیین بازیگر در سراسر هند انتخاب شده است.

لی گفت: "او تنها کودکی بود که با خصوصیاتی که من در ذهن داشتم،‌ تطبیق می‌کرد. او سرزنده و بسیار طبیعی است و باعث می‌شود داستان واقعی به نظر رسد."

انگ لی، که در نیویورک زندگی می‌کند، پس از آنکه در سال 2007 به عنوان اولین آسیایی برنده جایزه اسکار بهترین کارگردانی برای فیلم "کوهستان برودبک" شد، "افتخار تایوان" خطاب شد.

در همین زمینه: