چهارشنبه 4 مهر 1397 | به روز شده: 29 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 2 آبان 1389 - 23:29:32 | کد مطلب: 119113 چاپ

جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو گشایش یافت

سینما و تلویزیون > سینمای‌ ایران - همشهری آنلاین:
جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو شنبه 23 اکتبر با 15 فیلم در بخش مسابقه که برای بردن جایزه اصلی، اژدهای طلایی (Sakura GrandPrix) در این رقابت 9 روزه شرکت کرده‌اند، گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه چهره‌های مشهوری در مراسم افتتاحیه بیست و سومین جشنواره سینمایی توکیو که تا 31 اکتبر ادامه می‌یابد، شرکت داشتند از جمله هنرپبشه فرانسوی، کاترین دونوو در فیلم Potiche نقش‌آفرینی می‌کند و نیز بازیگران فیلم علمی- تخیلی "ترون: میراث".

"ترون: میراث" به صورت یک نسخه کوتاه‌شده سه‌بعدی پیش از نمایش نسخه کامل ان در سراسر جهان در ماه دسامبر نمایش داده می‌شود.

نمایش افتتاحیه جشنواره، فیلم "شبکه اجتماعی" ساخته دیوید فینچر است که ستاره آن جسی آیزنبرگ، در مراسم گشایش شرکت داشت.

شبکه اجتماعی، پرفروش‌ترین فیلم این روزها

این جشنواره از سال 2008 مضمون زیست‌محیطی داشته است، و ستاره‌ها، فیلمسازان و سایر مهمانان به جای فرش قرمز معمول از روی فرش سبز به کاخ جشنواره می‌روند.

از جمله فیلم‌های به نمایش‌ درآمده در جشنواره امسال فیلم مستند "شمارش معکوس تا صفر" است که بر واقعیت و خطر تکثیر سلاح‌های هسته‌ای متمرکز است، و ساخته همان گروهی است که فیلم مستند برنده اسکار "حقیقت ناخوشایند" را در مورد تغییرات کره زمین ناشی از گرمایش جهانی ساختند.

پانزده فیلم که از لحاظ سبک و مضمون کاملا متفاوتند، در بخش مسابقه به نمایش در خواهند امد.

جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو (TIFF) با همان اعتبار جشنواره‌های کن، ونیز یا برلین در راس جشنواره‌های سینمایی بین‌المللی در آسیا قرار دارد، هر چند با رقابت شدیدی جشنواره‌های بانکوک، و بوسان کره جنوبی مواجه است.

در همین زمینه: