سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 5 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 7 شهریور 1389 - 18:18:04 | کد مطلب: 114992 چاپ

ماجراجویی‌های هارید هنری

کودک و نوجوان > فرهنگی - اجتماعی - کیکاووس زیاری:
قصه کتاب ماجراجویانه و نوجوانانه «هارید هنری» تبدیل به یک فیلم‌سینمایی دنباله‌دار می‌شود

سازندگان فیلم قصد دارند آن را به صورت زنده و سه بعدی تهیه کنند. مجموعه کتاب «هارید هنری» درباره نوجوانی به همین نام است که همراه برادر کوچک‌تر خود و یکی از بچه‌های همسایه، وارد ماجراهای هیجان‌انگیزی می‌شود. هر جلد کتاب یک قصه مستقل دارد و شخصیت‌های تازه‌ای در آن معرفی می‌شود.

نیک‌مور که قبل از این تدوینگر فیلم‌های سینمایی بوده، برای کارگردانی اولین قسمت «هارید هنری» انتخاب شده است. او قبل از این فیلم نوجوانانه «پرستار بچه مک‌فی» را تدوین کرده. «هارید هنری» دومین فیلم‌سینمایی او در مقام کارگردان است.

همه صحنه‌های فیلم در شهر لندن فیلم‌برداری خواهند شد و سازندگان آن، هم‌اکنون مشغول انتخاب بازیگران اصلی هستند. کلید فیلم‌برداری اولین قسمت «هارید هنری» ماه آبان زده می‌شود. قصه کتاب‌های «هارید هنری» در بین کودکان و نوجوان محبوبیت زیادی دارد. این کتاب‌ها تا به حال به 27 زبان زنده دنیا ترجمه شده‌اند و بیش از 16 میلیون نسخه از آنها به فروش رفته است. پیش‌بینی می‌شود تولید نسخه سینمایی «هارید هنری» باعث محبوبیت بیشتر کتاب آن شود. بعد از کتاب‌های «هری‌پاتر»، قصه‌های «هارید هنری» بیشترین محبوبیت را بین کودکان و نوجوانان انگلیسی دارند.