• مراسم روز جهانی موزه‌ و میراث فرهنگی در موزه بزرگ خراسان رضوی برگزار شد

  مراسم روز جهانی موزه‌ و میراث فرهنگی در موزه بزرگ خراسان رضوی برگزار شد

  مرجان فرهمند- خراسان رضوی-خبرنگار: هدف از برپایی روز جهانی موزه معرفی این مکان به عنوان نگهبان تاریخ و پلی است که گذشته و حال را به هم متصل می‌کند.

 • چگونه یک سفر ایمن داشته باشیم؟

  چگونه یک سفر ایمن داشته باشیم؟

  معید ذهبیون- کارشناس اداره ایمنی و ترافیک : با توجه به این‌که امسال پایان ماه مبارک رمضان با شروع سفرهای تابستانی مصادف شده است، پیش‌بینی می‌شود تعداد سفرها همزمان با عید فطر و روزهای چهاردهم تا هفدهم خرداد در راه‌های استان افزایش یابد.

 • ظرفیت‌ها و چالش‌های بوم‌گردی در گیلان

  ظرفیت‌ها و چالش‌های بوم‌گردی در گیلان

  مهسا طالبی- رشت- خبرنگار: گیلان ظرفیت‌های زیادی برای توسعه گردشگری دارد. سال‌هاست در این زمینه برنامه‌ها و راهکارهایی ارائه می‌شود، اما این مهم نیازمند شرایط مطلوب اقتصادی و تسهیل سرمایه‌گذاری در استان است.

 • مجوز خرید ۱۰۰ دستگاه مینی‌بوس

  مجوز خرید ۱۰۰ دستگاه مینی‌بوس

  راحله حسین‌زاده- خراسان رضوی- خبرنگار: در شصتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد اعضای شورای شهر به‌ بررسی چند لایحه پرداختند.

 • ترویج و توسعه فرهنگ و ورزش

  ترویج و توسعه فرهنگ و ورزش

  پریسا اشرفی- البرز-خبرنگار: با گسترده شدن روزافزون خدمات شهرداری‌ها دیگر شهروندان خدمات شهرداری را تنها به آسفالت کردن معابر و جمع‌آوری زباله‌ها محدود نمی‌دانند؛ حالا ورزش و فرهنگ ۲ مقوله اساسی در حوزه شهرداری‌هاست که از ارکان اصلی مدیریت شهر بر اساس دیدگاه انسان‌محوری به حساب می‌آید.

 • ۳ معلم "گندم‌بر"

  ۳ معلم "گندم‌بر"

  جواد افتخاری- خراسان رضوی- خبرنگار: همه دانش‌آموزان مدرسه‌ای کوچک در دورافتاده‌ترین روستای کاشمر یعنی «گندم‌بر» هم باور کرده‌اند معلمان روستا اگر عاشق کارشان نباشند.

 • ‌زخم حاشیه‌نشینی‌ بر چهره کاشمر

  ‌زخم حاشیه‌نشینی‌ بر چهره کاشمر

  جواد افتخاری- خراسان رضوی- خبرنگار: ‌طی چند دهه گذشته به دلیل مهاجرت ناشی از خشکسالی، وضعیت بد اقتصادی و نبود اشتغال، شاهد گسترش پدیده‌ حاشیه‌نشینی و اسکان غیررسمی در شهر کاشمر هستیم.

 • طرح ملی برای کنترل فشار خون در کرمانشاه

  طرح ملی برای کنترل فشار خون در کرمانشاه

  زهره کریم‌زاده-  کرمانشاه- خبرنگار: گاه در میان شلوغی‌ها و گرفتاری‌های روزمره آنچه به حاشیه می‌رود و در انزوا قرار می‌گیرد سلامتی و بی‌توجهی به هشدارهای بیمارگونه وضعیت جسمانی است؛ علائمی که از آن به عنوان بیماری‌های غیرواگیر یاد می‌شود و روزبه‌روز آمار قربانیان بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد.

 • بازآفرینی شهری در یزد کلید می‌خورد

  بازآفرینی شهری در یزد کلید می‌خورد

  سارا گلابگیریان- یزد- خبرنگار: طرح بازآفرینی شهری با هدف ساماندهی بافت‌های فرسوده، تاریخی و حاشیه‌ای در استان یزد با قوت در حال پیگیری است.

 • سد کرم‌آباد پلدشت آبگیری شد

  با حضور رئیس‌جمهوری

  سد کرم‌آباد پلدشت آبگیری شد

  سد کرم‌آباد پلدشت در سفر رئیس جمهوری به منطقه ماکو آبگیری شد.

 • گلایه شهروندان از نوسان قیمت‌ها در ‌بازار کردستان

  گلایه شهروندان از نوسان قیمت‌ها در ‌بازار کردستان

  محمد توفیق مشیرپناهی-  سنندج- خبرنگار: در ماه‌های اخیر با بالا گرفتن مشکلات اقتصادی، افزایش تورم و موج گرانی در کشور و به تبع آن در کردستان، شاهد افزایش قیمت و کمبود برخی کالاها و مایحتاج عمومی و روزانه در شهرهای مختلف استان هستیم.

 • رئیس پلیس آگاهی البرز در گفت‌وگو با همشهری از جرم سرقت به عنف و راهکارهای امنیتی در مقابل آن می‌گوید

  رئیس پلیس آگاهی البرز در گفت‌وگو با همشهری از جرم سرقت به عنف و راهکارهای امنیتی در مقابل آن می‌گوید

  خدیجه ستارزاده- البرز-خبرنگار: یکی از معضلات و آسیب‌های اجتماعی در البرز که رو به افزایش است و در همه مناطق، به‌ویژه در مناطق کم‌برخوردار و حاشیه‌ای بیشتر دیده می‌شود.

 • خانه‌های زمینی با نرخ‌های فضایی

  خانه‌های زمینی با نرخ‌های فضایی

  آیدا شاکر - همدان ـ خبرنگار حق مسکن یکی از ابتدایی‌ترین حقوق یک انسان است که متاسفانه طی سال‌های اخیر و با نرخ‌های باورنکردنی برای بسیاری به آرزویی دست‌نیافتنی تبدیل شده است.

 • آمادگی اصفهان برای سفرهای تابستان

  آمادگی اصفهان برای سفرهای تابستان

  عاطفه علیان-  اصفهان- خبرنگار: نام تابستان با سفر گره خورده است. اصفهان با داشتن جاذبه‌های متعدد، مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر ایران است.

 • علی‌آباد کتول در انتظار سینما

  علی‌آباد کتول در انتظار سینما

  الهام رئوفی فر- علی آباد کتول – خبرنگار: آبان ۳ سال پیش بود که مدیر امور مالی و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از واگذاری سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی علی‌آباد به بخش خصوصی برای ساخت سالن سینما خبر داد.

 • ۲۰۰ بیمار در لیست انتظار دریافت کلیه

  ۲۰۰ بیمار در لیست انتظار دریافت کلیه

  بهناز رحیمیان- خراسان رضوی- خبرنگار: مادر لحظه‌ای که فرزند جوانش را برای اهدای اعضا به اتاق عمل می‌برند با بغض فریاد می‌زند: «پسرم، نوش جانت، گوارای وجودت که این عمل افتخارآفرین را انجام می‌دهی...»

 • مردم، نظاره‌گر این روزهای بازار

  مردم، نظاره‌گر این روزهای بازار

  بهناز عبداللهی - قزوین - خبرنگار: دست‌های بی‌رمقش کیسه پلاستیکی را برمی‌دارد، میوه‌های پلاسیده و لکه‌دار را ته جعبه‌های بیرون مغازه این سو و آن سو می‌کند تا بتواند مطابق پولی که دارد چند عدد سیب سردخانه‌ای به خانه ببرد آن هم سیب‌هایی که تازه قیمتش بعد از کلی افت به ۵ هزار تومان رسیده است.

 • اکرام بی‌منت درسی از کریم اهل بیت(ع)

  اکرام بی‌منت درسی از کریم اهل بیت(ع)

  آیت‌الله محسن فقیهی- عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: نیمه ماه مبارک رمضان، سالروز ولادت امام معصومی است که به گواه تاریخ و تأیید راویان متعدد و معتبر در طول عمر شریف خود ۲ بار همه اموال و دارایی‌اش را در راه خدا خرج کرد و همچنین روایت شده که سه بار نیز ثروت خویش را به ۲ نیم تقسیم کرده و نیمی از آن را در راه خدا به فقرا بخشید.

 • فرصت طلایی برای صنعت پوشاک اصفهان

  فرصت طلایی برای صنعت پوشاک اصفهان

  شیرین شفیعی- اصفهان- خبرنگار: گرانی پارچه و نخ، همراه با خالی شدن بازار از رقیبان پیشتاز خارجی، این روزها بازار پوشاک اصفهان را گیج کرده است.

 • پس‌زدگی فاضلاب، اهوازی‌ها را کلافه کرد

  پس‌زدگی فاضلاب، اهوازی‌ها را کلافه کرد

  سیدعلیرضا شریفی- اهواز- خبرنگار: همزمان با طغیان رودخانه‌های خوزستان در فروردین امسال و وقوع سیل در برخی مناطق شهری و روستایی این استان، برخی از نقاط پرجمعیت اهواز دچار مشکل پس‌زدگی فاضلاب شد.

 • انعکاس فرهنگ ایران و هند در سفرنامه هند 

  انعکاس فرهنگ ایران و هند در سفرنامه هند 

  کاظم گلخنی-خبرنگار: «عباس فضلی»  از نویسندگان مطرح هرمزگانی است که علاقه فراوانی به سفر و کاوش میدانی برای شناخت موضوعات اجتماعی دارد.

 • فصل کوچ عشایر به شهر سراب‌ها

  فصل کوچ عشایر به شهر سراب‌ها

  سجاد سیف - نهاوند ـ خبرنگار: هر سال با فرارسیدن فصل بهار دامداران و عشایر از مناطق قشلاق به سمت مناطق ییلاق کوچ می‌کنند.

 • رکود سنگین در بازار پارچه و پوشاک

  رکود سنگین در بازار پارچه و پوشاک

  ابراهیم خطابخش- رئیس اتحادیه پوشاک اصفهان: با وجود کاهش قابل ‌توجه واردات کالای قاچاق در حوزه پوشاک، تولید داخل با رکود بسیار زیادی روبه‌رو است.

 • فرصتی برای انتقال فرهنگ

  فرصتی برای انتقال فرهنگ

  سولماز مجتهدی - البرز-خبرنگار: سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان البرز با بیان این‌که کانون پرورش فکری در بخش بین‌الملل ارتباط و فعالیت گسترده‌ای با کشورهای دیگر به‌ویژه ژاپن دارد.

 • یزد؛ سومین استان مهاجرپذیر

  یزد؛ سومین استان مهاجرپذیر

  سارا گلابگیریان - یزد - خبرنگار: خبرهای انتشاریافته مبنی بر قرار گرفتن استان یزد در صدر استان‌های مهاجرپذیر نگرانی‌هایی در مورد پیامدهای این مهاجرت برای استان و نقش آن در آینده اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی یزد به دنبال داشت، در حالی ‌که مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری یزد اعلام کرد که یزد سومین استان مهاجرپذیر کشور است.

 • تعزیرات دست به دست تولید می‌دهد

  تعزیرات دست به دست تولید می‌دهد

  فاطمه هاشمی‌نیک- شیراز- خبرنگار: برای بیشتر افراد جامعه، فعالیت اداره تعزیرات به کنترل قیمت و نظارت بر بازار خلاصه می‌شود در حالی که این سازمان در بخش تولید نیز نقش فراوانی دارد و می‌تواند در رونق آن موثر باشد.

 • چرای دام در مراتع ساماندهی می‌شود

  چرای دام در مراتع ساماندهی می‌شود

  زهرا اشرف‌زاده- البرز-خبرنگار: با شروع فصل بهار و زنده شدن طبیعت، دامداران برای تامین خوراک دام‌هایشان آنها را به مراتع می‌برند؛ غافل از این‌که دام زیاد، چرای مفرط و غیراصولی از قبیل چرای زودرس بهاری و رعایت نکردن ظرفیت و زمان ورود دام به مرتع مهم‌ترین عامل تخریب مراتع به‌شمار می‌رود، اما شاید کمتر کسی به مدیریت مراتع بیندیشد.

 • در حوالی اردیبهشت

  در حوالی اردیبهشت

  الهام یوسفی- البرز- خبرنگار: تصویرسازی یا تصویرگری یکی از زیرشاخه‌های هنرهای تجسمی است و به نوعی از اثر خلاقانه تصویری گفته می‌شود که القاکننده تجسمی یک مفهوم یا روایت با فرم بصری است.

 • پیامدهای برداشت بی‌رویه از منابع آب‌های زیرزمینی

  پیامدهای برداشت بی‌رویه از منابع آب‌های زیرزمینی

  نسیم زمانی-اصفهان- خبرنگار: خشکی زاینده‌رود باعث ایجاد مشکلاتی جدی برای شهر اصفهان شده است، به ‌طوری ‌که بارها تأکید شده است استمرار کمبود آب در این حوضه، بحرانی بزرگ به دنبال خواهد داشت.

 • ماشین زدایی از شهر 

  ماشین زدایی از شهر 

  محمدیاسین دهقان-یزد- خبرنگار: شورای اسلامی شهر یزد در این دوره یکی از اولویت‌های خود را ساماندهی وضعیت حمل و نقل عمومی در نظر گرفته‌اند و به آن اهتمام دارند.